Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wystawa "Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko" od marca 2023 r. w Bibliotece Reagana w Kalifornii

11-11-2022
Biblioteka Prezydencka Ronalda Reagana w kalifornijskim Simi Valley będzie kolejnym miejscem prezentacji wystawy „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko” przygotowanej przez Muzeum oraz hiszpańską firmę Musealia. Otwarcie zaplanowano na koniec marca 2023 r.

Wystawa poświęcona ocalałej z Auschwitz, pisarce Zofii Posmysz

09-11-2022
W Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oglądać można wystawę poświęconą postaci Zofii Posmysz, ocalałej z Auschwitz, pisarki i scenarzystki, autorki m.in. „Pasażerki” oraz "Wakacji nad Adriatykiem". Zobaczyć można na niej m.in. wykonany w obozie medalik przekazany przez Zofię Posmysz do Zbiorów Miejsca Pamięci.

Grupa europejskich polityków i parlamentarzystów w Miejscu Pamięci

07-11-2022
Grupa europejskich polityków i parlamentarzystów, zorganizowana przez European Jewish Association z siedzibą w Brukseli, odwiedziła 7 listopada Miejsce Pamięci Muzeum Auschwitz.

Spotkanie poświęcone pamięci Zofii Posmysz oraz warsztaty dla uczniów – 8 listopada

26-10-2022
Pamięci Zofii Posmysz, ocalałej z Auschwitz, pisarki i scenarzystki, autorki m.in. „Pasażerki”, poświęcone będzie spotkanie, które 8 listopada odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Tego samego dnia odbędą się także specjalne warsztaty dla uczniów.

„Wokół historii Auschwitz” – zagłada europejskich Romów – 4 listopada

24-10-2022
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 4 listopada 2022 r.

12. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau

19-10-2022
18 października w Miejscu Pamięci Auschwitz odbyło się 12. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau, na którym spotkali się przedstawiciele państw-darczyńców wspierających Kapitał Wieczysty Fundacji. Część członków komitetu obecnych była w trybie online.