Aktualności
32. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej
03-07-2017
Nowe wielkie inwestycje w Miejscu Pamięci związane z obsługą odwiedzających oraz edukacją, prace konserwatorskie na terenie byłego obozu, wydarzenia związane z 70. rocznicą utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, ale także sytuacja w Miejscach Pamięci w Płaszowie, Sobiborze i Treblince, to niektóre z tematów 32. posiedzenia Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, które odbyło się w Oświęcimiu 2 i 3 lipca pod przewodnictwem prof. Barbary Engelking. W posiedzeniu wziął udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
Lekcja internetowa o założeniu i początkach Muzeum Auschwitz-Birkenau
01-07-2017
„Muzeum Auschwitz w pierwszych latach działalności” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście z okazji 70. rocznicy utworzenia Muzeum na terenach byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Jej autorem jest historyk Centrum Badań Muzeum dr Jacek Lachendro.
Film dokumentalny na 70. rocznicę utworzenia Muzeum. Pamięć - Świadomość - Odpowiedzialność.
30-06-2017
Pamięć – Świadomość – Odpowiedzialność” to tytuł filmu dokumentalnego przygotowanego wspólnie przez Telewizję Polską S.A. oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w związku z 70. rocznicą utworzenia Muzeum. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.
Nabór na seminarium „75 lat po Aktion Reinhardt” – współczesna pamięć o zagładzie Żydów polskich
27-06-2017
Wizyta sędziów Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze
24-06-2017
Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze odwiedzili 24 czerwca Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Gości przywitał dyrektor Muzeum dr. Piotr M. A. Cywiński, a o historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady przybliżył sędziom kierownik Centrum Badań Muzeum dr Piotr Setkiewicz.