W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
Eksperymentom pseudomedycznym, jakim byli poddawani więźniowie niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, a także zdrowotnym konsekwencjom uwięzienia w obozie poświęcona będzie 4. międzynarodowa konferencja „Przegląd Lekarski - Auschwitz: medycyna za drutem kolczastym”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 19-21 września.
Podczas sesji edukacyjnej przygotowanej z okazji 75. rocznicy utworzenia Muzeum Auschwitz, wręczono nagrody „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Otrzymują je wolontariusze oraz przedstawiciele instytucji wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci.
„75 lat Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau” to tytuł albumu wydanego z okazji rocznicy utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Polsko-angielską publikację można pobrać w formacie PDF.
Z okazji 75. rocznicy powstania Miejsca Pamięci na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, 1 lipca w Muzeum odbyła się debata ekspercka „Rola Muzeów i Miejsc Pamięci w zmieniającym się świecie”.
5 lipca zapraszamy na spotkanie w ramach projektu „Wokół historii Auschwitz”. Będzie to sesja edukacyjna „Wiedzieliśmy tylko, że ludzkość nie może zapomnieć… - Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau na przestrzeni ostatnich 75 lat”.
Podsumowano konkurs „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata…” realizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).