Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Żebym zdążył to opowiedzieć” – spotkania z ocalałymi z Auschwitz dla młodzieży. Rejestracja na terminy jesienne.

18-09-2023
Jesienią w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz odbędą się kolejne spotkania z ocalałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Lidia Maksymowicz, Maria Stroińska oraz Zdzisława Włodarczyk.

Sesja edukacyjna online poświęcona historii getta w Theresienstadt - 21 września 2023

13-09-2023
„Czy przetrwamy wystarczająco długo, żeby zobaczyć następny dzień?” to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 21 września 2023 roku. Jest ona organizowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście we współpracy z Památník Terezín. Całość będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski, czeski oraz polski.

„Jakim cudem jeszcze żyję? – nowa publikacja Muzeum Auschwitz, relacja ocalałego z Auschwitz, Sachsenhausen i Buchenwaldu.

12-09-2023
„Jakim cudem jeszcze żyję? Wspomnienia z obozów Auschwitz, Sachsenhausen i Buchenwald” Bogdana Kolasińskiego to najnowsza publikacja Wydawnictwa Muzeum. Jest to niezwykle poruszający zapis wojennej gehenny i ludzkiej tragedii.

Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz": o. Maksymilian Kolbe w Auschwitz - 6 i 13 października

07-09-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się w dwóch alternatywnych terminach: 6 i 13 października 2023 r. i poświęcone będzie losom ojca Maksymiliana Kolbe w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.

Akademia Wolontariusza 2023. Zaproszenie do udziału w projekcie.

05-09-2023
„Akademia Wolontariusza” to projekt Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz skierowany do osób zainteresowanych historią obozu Auschwitz oraz wolontariatem w Archiwum Miejsca Pamięci. Akademia odbywać się będzie w trybie zdalnym w dniach 13 października – 23 listopada. Zajęcia i spotkania prowadzone będą w języku angielskim.

Ludzie – miejsca – przedmioty. Podsumowanie konferencji metodycznej poświęconej filmowi dokumentalnemu w edukacji

01-09-2023
Ponad 100 osób, głównie nauczycielek i nauczycieli z całej Polski, wzięło udział w trzydniowej konferencji metodycznej pt. „Ludzie – miejsca – przedmioty. Film dokumentalny jako narzędzie edukacji o Auschwitz i Holokauście”, która odbyła się w Miejscu Pamięci Auschwitz w dniach 25-27 sierpnia.