Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Rozstrzygnięcie XXVI międzynarodowego konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

03-04-2024
W Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz podsumowano XXVI edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka.

Miesięcznik Memoria nr 78

31-03-2024
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie. Nowy numer jest już dostępny, zarówno online, jak i do pobrania w formacie PDF.

Prof. Marc van Berkel Konsulem Honorowym Miejsca Pamięci Auschwitz w Niderlandach

22-03-2024
Prof. dr Marc van Berkel został Konsulem Honorowym Miejsca Pamięci Auschwitz w Niderlandach. Będzie on wspierał w tym kraju działania podejmowane przez Dyplomację Pamięci Muzeum Auschwitz.

Nabór na polsko-niemieckie seminarium „Jak radzić sobie z trudną przeszłością”.

22-03-2024
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz ogłasza nabór na polsko-niemieckie seminarium „How to Deal with a Difficult Past? – Educational Perspectives on National Socialism, Shoah and the Second World War”. Jest ono organizowane we współpracy z Muzeami i Miejscami Pamięci Buchenwald i Sachsenhausen.

Obozowe szachy odnalezione w jednym z historycznych budynków

20-03-2024
Wyjątkowe i nietypowe figury szachowe odnaleziono podczas prac związanych z dostosowaniem bloku 8 na terenie byłego obozu Auschwitz I na potrzeby Nowej Wystawy Głównej.

Wystawa „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” w Bostonie w Stanach Zjednoczonych

14-03-2024
W Bostonie w Stanach Zjednoczonych otwarto 14 marca kolejną prezentację wystawy „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko” przygotowanej przez Muzeum oraz hiszpańską firmę Musealia. Ekspozycję będzie można oglądać tam do końca jesieni.