Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Przegląd Lekarski – Oświęcim: medycyna za drutem kolczastym. 4. międzynarodowa konferencja naukowa. Kraków, 19-21 września

06-07-2022
Eksperymentom pseudomedycznym, jakim byli poddawani więźniowie niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, a także zdrowotnym konsekwencjom uwięzienia w obozie poświęcona będzie 4. międzynarodowa konferencja „Przegląd Lekarski - Auschwitz: medycyna za drutem kolczastym”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 19-21 września.

Laureaci nagrody dla wolontariuszy Miejsca Pamięci: „Gdyby zabrakło dziesięciu…”

06-07-2022
Podczas sesji edukacyjnej przygotowanej z okazji 75. rocznicy utworzenia Muzeum Auschwitz, wręczono nagrody „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Otrzymują je wolontariusze oraz przedstawiciele instytucji wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci.

Album „75 lat Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau”

02-07-2022
„75 lat Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau” to tytuł albumu wydanego z okazji rocznicy utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Polsko-angielską publikację można pobrać w formacie PDF.

„Rola Muzeów i Miejsc Pamięci w zmieniającym się świecie” – debata ekspercka z okazji 75 lat Muzeum Auschwitz

01-07-2022
Z okazji 75. rocznicy powstania Miejsca Pamięci na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, 1 lipca w Muzeum odbyła się debata ekspercka „Rola Muzeów i Miejsc Pamięci w zmieniającym się świecie”.

Spotkanie „Wokół historii Auschwitz”: 75 lat Muzeum - 5 lipca

24-06-2022
5 lipca zapraszamy na spotkanie w ramach projektu „Wokół historii Auschwitz”. Będzie to sesja edukacyjna „Wiedzieliśmy tylko, że ludzkość nie może zapomnieć… - Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau na przestrzeni ostatnich 75 lat”.

„Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” – wyniki ogólnopolskiego konkursu

23-06-2022
Podsumowano konkurs „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata…” realizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz.