Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

W hiszpańskim Burgos powstała pierwsza katedra uniwersytecka tworzona we współpracy z Muzeum Auschwitz

23-09-2022
Na Uniwersytecie w Burgos podpisano 22 września akt założycielski Katedry Praw Człowieka i Kultury Demokratycznej utworzonej przez Krajowy Instytut Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii. To pierwsza katedra uniwersytecka na świecie współtworzona w ścisłej współpracy z Muzeum Auschwitz.

Międzynarodowa pomoc i kampania na rzecz zachowania 8 tysięcy bucików należących do dziecięcych ofiar Auschwitz

22-09-2022
Muzeum Auschwitz, Fundacja Auschwitz-Birkenau oraz International March of the Living zawarły porozumienie dotyczące finansowania projektu konserwacji ok. 8 tysięcy bucików dziecięcych, które znajdują się w Zbiorach Miejsca Pamięci. Stanowią one poruszający symbol cierpienia najmłodszych ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

Spotkanie „Wokół historii Auschwitz”: Auschwitz III-Monowitz – 7 października

21-09-2022
7 października zapraszamy na spotkanie w ramach projektu „Wokół historii Auschwitz”, które poświęcone będzie pracy historii trzeciej części kompleksu obozowego Auschwitz: Auschwitz III-Monowitz.

Orkiestry obozowe w KL Auschwitz – sesja edukacyjna – 27 września

20-09-2022
Historii orkiestr w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz poświęcona będzie sesja edukacyjna Muzeum, która rozpocznie się 27 września 2022 r. o godz. 16.00. Będzie ona prowadzona w trybie hybrydowym: stacjonarnie, w siedzibie Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, oraz na platformie zoom.

„Żebym zdążył to opowiedzieć” – spotkania z ocalałymi z Auschwitz dla młodzieży. Rejestracja na terminy jesienne.

09-09-2022
Jesienią w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz odbędą się kolejne spotkania z ocalałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Lidia Maksymowicz, Maria Stroińska oraz Zdzisława Włodarczyk.

Studia podyplomowe „Korzenie totalitaryzmu XX wieku: Auschwitz - Holokaust - Ludobójstwa”

08-09-2022
Uniwersytet SWPS oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz rozpoczynają rekrutację na studia podyplomowe „Korzenie totalitaryzmu XX wieku: Auschwitz - Holokaust - Ludobójstwa”.