W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
Leben? Oder Theater. Charlotte Salomon 1917-1943
Wystawa składa się z 66 ramowanych prac o wymiarach 30 x 40 cm. Całość zapakowana jest w trzech drewnianych skrzyniach o łącznej wadze ok. 150 kg.
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Muzeum Auschwitz zaprasza nauczycieli do udziału „Akademii dla nauczycieli z Polski”, która odbędzie się w dniach 10-13 października w Oświęcimiu.
Bezpłatne pobyty studyjne, sesja edukacyjna, a także spotkania z Ocalałymi z Auschwitz składają się na nowy projekt Międzynarodowego Centrum Edukacji i Auschwitz i Holokauście „Z powstańczej Warszawy do KL Auschwitz”.
Zagadnieniu zatrudnienia więźniów w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz poświęcona jest nowa lekcja internetowa, którą przygotowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorem jest dr Piotr Setkiewicz, szef Centrum Badań Miejsca Pamięci Auschwitz. Materiał dostępny jest w językach polskim i angielskim.
Z okazji 81. rocznicy utworzenia w Auschwitz II-Birkenau rodzinnego obozu dla Sinti i Romów, tzw. „Zigeunerlager, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście przygotowało program bezpłatnych pobytów studyjnych poświęconych losom Romów i Sinti w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.
Niemal 100 nauczycieli i nauczycielek z całej Polski wzięło udział w trzydniowej konferencji metodycznej zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W tym roku – ze względu na 80. rocznicę likwidacji obozu dla Romów i Sinti w Auschwitz II-Birkenau – poświęcona była głównie tematyce tragedii Romów w Auschwitz oraz innych niemieckich nazistowskich obozach.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).