Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Rodzaje zwiedzania

Rodzaje zwiedzania

Fragment byłego obozu Auschwitz I
Fragment byłego...

Istnieje możliwość wyboru różnych rodzajów zwiedzania:

 • Zwiedzanie ogólne (3,5 godz.)
 • Zwiedzanie ogólne w tzw. turach (3,5 godz.)
 • Zwiedzanie studyjne jednodniowe lub dwudniowe (6 godz. lub 3+3 godz.)
 • Zwiedzanie ogólne (2,5 godz.)
 • Zwiedzanie online (2 godz.)

Zniżkowe ceny usług przewodnickich dla zorganizowanych grup szkolnych oraz grup studenckich z Polski. (więcej informacji)

Grupy młodzieży szkolnej z Polski zwiedzają Miejsce Pamięci Auschwitz zgodnie ze specjalnie opracowanymi programami przygotowanymi przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (więcej informacji)

UWAGA! TERMINY ZWIEDZANIA MOŻNA REZERWOWAĆ W SERWISIE REZERWACJI: VISIT.AUSCHWITZ.ORG

Zwiedzanie z edukatorem można zarezerwować:

- poprzez internet (do 5 dni przed terminem wizyty)
- mailowo (2-5 dni przed terminem wizyty - zwiedzanie z prywatnym edukatorem)

Aktualny cennik.

Ceny mogą ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi. Ze względu na duże zainteresowanie odwiedzających rezerwacja przewodników powinna być dokonywana co najmniej miesiąc przed planowaną wizytą.

Przyjeżdżający w grupach zobowiązani są do zaangażowania edukatora-przewodnika. Zapewni to sprawne poruszanie się po całym terenie byłego obozu, oraz zapoznanie się z jego historią i obiektami. Zaangażowanie przewodnika jest płatne. Do oprowadzania są uprawnieni tylko edukatorzy-przewodnicy z licencją Muzeum. Edukatorzy-przewodnicy oprowadzają w następujących językach: angielskim, chorwackim, czeskim, francuskim, hebrajskim, hiszpańskim, japońskim, koreańskim, niderlandzkim, niemieckim, norweskim, polskim, rosyjskim, serbskim, słowackim, szwedzkim, węgierskim, włoskim, portugalskim, greckim i ukraińskim.

 • Zwiedzanie ogólne grupowe i w tzw. turach (czas zwiedzania ok. 3,5 godz.):
 • zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II lub III.
 • Zwiedzanie studyjne jednodniowe lub dwudniowe (czas zwiedzania 6 godz. lub 2x3 godz.):
 • w pierwszej części zwiedzanie wystawy stałej i wybranych wystaw narodowych oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; w drugiej części zwiedzanie terenu obozu Auschwitz II-Birkenau wraz z ruinami komór gazowych i krematoriów II-V, barakami mieszkalnymi i sanitarnymi oraz obszaru tzw. Kanady
 • Zwiedzanie  skrócone przed zamknięciem Muzeum (czas zwiedzania ok. 2,5 godz.):
  zwiedzanie wybranych elementów wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza.
 • Zwiedzanie online (ok. 2 godz.)
  zwiedzanie jest podzielone na dwie części - w Auschwitz I oraz w Birkenau. Narracja przewodnika prowadzona jest na żywo. Dodatkowo edukator wykorzystuje multimedialne, archiwalne fotografie, prace artystyczne, dokumenty oraz świadectwa Ocalałych. Dzięki aplikacji możliwa jest także interakcja z przewodnikiem i zadawanie pytań.

W określonych godzinach istnieje możliwość utworzenia z osób indywidualnych grupy i zaangażowania przez nią edukatora-przewodnika (do wyboru języki: polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański).

Wytyczne Task Force dotyczące wizyt studyjnych w autentycznych i nieautentycznych miejscach historycznych związanych z Holokaustem 

Szkolenia przewodników