Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Zrozumieć więcej

03-03-2011

Rozwój nauczania o ludobójstwie i Holokauście ułatwić ma polskim uczniom nowy projekt „Zrozumieć więcej” Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jego celem jest wsparcie merytoryczne oraz organizacyjne przygotowania, przeprowadzenia oraz podsumowania wyjazdów do Miejsca Pamięci Auschwitz. Łączy się to również z wprowadzeniem ulgowych opłat za zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem.

Projekt przeznaczony jest dla zorganizowanych grup młodzieży gimnazjalnej, uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z Polski. Ma on podkreślić potrzebę nauczania o II wojnie światowej i niemieckich obozach koncentracyjnych wśród młodzieży, która zgodnie z nową podstawą programową będzie uczyć się historii najnowszej dopiero w szkołach ponadgimnazjalnych.

— Jesteśmy także świadomi trudności finansowych związanych z organizacją takich podróży. Dlatego na okres jednego roku proponujemy znaczne ulgi za usługi przewodnickie dla grup młodzieży szkolnej i studenckiej z Polski. Chcemy w ten sposób ułatwić młodzieży uczącej się zrozumienie historii i współczesnego przesłania Auschwitz — powiedział Andrzej Kacorzyk, Kierownik Sekcji Obsługi Odwiedzających.

Jego zdaniem projekt może nie tylko pomóc w dodarciu z informacjami o historii Auschwitz do większej liczby polskich uczniów, ale także zachować więzi z lokalną historią: — Wieloletnia tradycja wizyt czternasto i piętnastolatków w Miejscach Pamięci wiąże się nieodłącznie z historią ich placówek szkolnych. Nierzadko przyjeżdżają do nas uczniowie ze szkół, których patronami są więźniowie i ofiary Auschwitz. Często uczniowie zwiedzają były obóz jako miejsce śmierci nauczycieli, wychowanków szkół czy też znanych postaci z ich miejscowości — powiedział Andrzej Kacorzyk.

Zniżkowe ceny za usługi przewodnickie dla zorganizowanych grup młodzieży z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz grup studenckich z Polski od 1 kwietnia 2011 r. (cena brutto dla całej grupy, mogącej liczyć do 30 osób):

 • - zwiedzanie ogólne ok. 3,5 godz.
 • grupa do 10 os. 400 zł;
  grupa do 20 os. 500 zł;
  grupa do 30 os. 550 zł;
 •  
 • - zwiedzanie studyjne jednodniowe ok. 6 godz.
 • grupa do 10 os. 500 zł;
  grupa do 20 os. 600 zł;
  grupa do 30 os. 650 zł;
 •  
 • - zwiedzanie studyjne dwudniowe ok. 8 godz.
 • grupa do 10 os. 590 zł;
  grupa do 20 os. 690 zł;
  grupa do 30 os. 740 zł;

 

UWAGA! Nastapiła aktualizacja cennika. Aktualne informacje znajdują się tutaj.