Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Pamięć o Auschwitz jako przestroga i zachęta do poszanowania godności każdego człowieka. Seminarium dla Franciszkanów.

20-11-2023
Ponad 100 kleryków franciszkańskich z sześciu wyższych seminariów duchownych wzięło udział w trzydniowym seminarium „Auschwitz – Pamięć i Nadzieja” zorganizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz, Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz Studium Franciszkańskie w Krakowie.

„Ostrzegać przed obojętnością”. Projekt „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska” w zakładach karnych.

17-11-2023
Jak ważne jest uwrażliwienie na brak poszanowania ludzkiej godności, do czego mogą prowadzić słowa pogardy i nienawiści, a także jakie ostrzeżenie płynie dla nas – dzisiejszych świadków zła – z tragicznej historii Auschwitz – to niektóre z pytań, z którym mierzyli się uczestnicy projektu „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”. W jego kolejnej odsłonie 2022/23 wzięło udział ponad 100 osadzonych, a także prawie 700 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Sesja edukacyjna online "Ewakuacja KL Auschwitz" - 30 listopada 2023 r.

14-11-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w sesji edukacyjnej online "Ewakuacja KL Auschwitz", która odbędzie się 30 listopada na platformie Zoom. Będzie ona tłumaczona symultanicznie na język angielski.

Posiedzenie Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

07-11-2023
Aplikacja „Auschwitz – in front of your eyes”, która służyć będzie osobom z całego świata do zwiedzania byłego obozu z przewodnikiem online, była głównym tematem posiedzenia Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, które odbyło się 7 listopada w Oświęcimiu. Obradom przewodniczył dr Tomasz Kranz.

Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz" – 1 grudnia 2023 r.

06-11-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 1 grudnia 2023 r. i poświęcone literaturze o tematyce obozowej.
więcej