Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Rozstrzygnięcie XXVI międzynarodowego konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

03-04-2024
W Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz podsumowano XXVI edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka.

Nabór na polsko-niemieckie seminarium „Jak radzić sobie z trudną przeszłością”.

22-03-2024
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz ogłasza nabór na polsko-niemieckie seminarium „How to Deal with a Difficult Past? – Educational Perspectives on National Socialism, Shoah and the Second World War”. Jest ono organizowane we współpracy z Muzeami i Miejscami Pamięci Buchenwald i Sachsenhausen.

„Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz" – 5 kwietnia 2024 r.

11-03-2024
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 5 kwietnia 2024 r. i poświęcone będzie literaturze wspomnieniowej o obozie. Uczestnicy zobaczą także nową ekspozycję czasową o losach obywateli polskich w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.

Wolontariusze z Technikum Leśnego w Brynku wspomagają ochronę terenów zielonych Muzeum

05-03-2024
Wycinka drzew oraz krzewów zarastających rowy melioracyjne na terenie byłego obozu Auschwitz to główny zakres prac wolontariackich wykonanych przez grupę uczniów z Technikum Leśnego im Stanisława Morawskiego w Brynku.

Los Sinti i Romów w KL Auschwitz – bezpłatne pobyty seminaryjne dla młodzieży

27-02-2024
Z okazji 81. rocznicy utworzenia w Auschwitz II-Birkenau rodzinnego obozu dla Sinti i Romów, tzw. „Zigeunerlager, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście przygotowało program bezpłatnych pobytów seminaryjnych poświęconych losom Romów i Sinti w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.
więcej