Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Nabór na międzynarodową konferencję poświęconą nowym technologiom w edukacji o Auschwitz i Holokauście (27-29 czerwca)

13-05-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz rozpoczyna nabór na międzynarodową konferencję edukacyjną „Narzędzia z «tu i teraz» w nauczaniu o «wtedy» – nowe technologie w edukacji o Auschwitz i Holokauście”, która odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2023 r. w Oświęcimiu.

Edukacja o historii drugiej wojny światowej i Holokaustu w Ukrainie – seminarium online, 15 maja 2023 r.

04-05-2023
Międzynarodowe Centrum o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oraz Ukraiński Instytut ds. Badania nad Holokaustem „TKUMA” w Dnieprze zapraszają nauczycieli i edukatorów na zdalny dzień studyjny poświęcony tematyce nauczania o historii drugiej wojny światowej i Zagłady w Ukrainie.

Nabór kandydatów na przewodników

29-04-2023
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór kandydatów na przewodników-edukatorów po wystawach i terenach PMA-B we wszystkich językach:

Nabór na pilotażowe seminarium dla niemieckich i polskich nauczycieli

25-04-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz we współpracy z Miejscami Pamięci Buchenwald i Sachsenhausen w Niemczech ogłasza nabór na pilotażowe seminarium „How to Deal with a Difficult Past? – Educational Perspectives on National Socialism, Shoah and the Second World War”.

Rozstrzygnięcie XXV międzynarodowego konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

29-03-2023
W Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz 28 marca podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka. Prace laureatów zaprezentowano na plenerowej wystawie przed wejściem do siedziby MCEAH.
więcej