Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Rozstrzygnięcie XXV międzynarodowego konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

29-03-2023
W Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz 28 marca podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka. Prace laureatów zaprezentowano na plenerowej wystawie przed wejściem do siedziby MCEAH.

„Żebym zdążył to opowiedzieć” – rejestracja na kwietniowe spotkania z ocalałymi z Auschwitz dla młodzieży

28-03-2023
W kwietniu w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz odbędą się kolejne spotkania z calałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Bogdan Bartnikowski oraz Zdzisława Włodarczyk.

Spotkanie z cyklu „Wokół historii Auschwitz” - architektura zagłady. 14 i 21 kwietnia 2023 r.

16-03-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które poświęcone będzie historii urządzeń zagłady w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady. Odbędzie się ono na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau. Dla uczestników zaplanowano dwa alternatywne terminy: 14 lub 21 kwietnia 2023 r.

„Historie zapisane w przedmiotach” – sesja edukacyjna online, 20 marca 2023 r.

09-03-2023
„Historie zapisane w przedmiotach” to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 20 marca 2023 r. Będzie ona tłumaczona symultanicznie na język angielski.

Ogólnopolski konkurs: „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” - zaproszenie do udziału

07-03-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z całej Polski. Na zgłoszenia do udziału czekamy do 15 kwietnia 2023 r.
więcej