Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Inauguracja cyklu spotkań „Wokół historii Auschwitz”

05-05-2022
„Wokół historii Auschwitz” to nowy projekt edukacyjny Muzeum Auschwitz adresowany do mieszkańców Oświęcimia i okolic, którzy są zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy na temat dziejów niemieckiego nazistowskiego obozu oraz losów różnych grup deportowanych do Auschwitz. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 21 maja.

Nabór na seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” w Czechach i w Polsce

04-05-2022
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście wznawia dwuetapowe seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” organizowane we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

Ucieczki z KL Auschwitz - sesja edukacyjna, 12 maja 2022 r.

27-04-2022
Ucieczkom z niemieckiego obozu Auschwitz poświęcona będzie sesja edukacyjna Muzeum, która odbędzie się 12 maja w trybie hybrydowym: stacjonarnie w siedzibie Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz na platformie zoom.

Żebym zdążył to opowiedzieć – spotkania młodzieży ze świadkami Auschwitz

26-04-2022
„Żebym zdążył to opowiedzieć” to nowy projektu Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Jego bohaterami są ocalali z obozu Auschwitz, którzy o swoich wojennych doświadczeniach opowiadają młodym ludziom, przede wszystkim uczniom szkół powiatu oświęcimskiego.

III edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”: maj - grudzień 2022 r.

22-04-2022
16 maja w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście rusza III edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, skierowanego do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów.
więcej