Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Studia podyplomowe „Korzenie totalitaryzmu XX wieku: Auschwitz - Holokaust - Ludobójstwa”

08-08-2022
Uniwersytet SWPS oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz rozpoczynają rekrutację na studia podyplomowe „Korzenie totalitaryzmu XX wieku: Auschwitz - Holokaust - Ludobójstwa”.

Przeminęło jak zły sen… Wspomnienia ocalałego z Auschwitz i Sachsenhausen Aleksandra Kalczyńskiego

04-08-2022
„Przeminęło jak zły sen. Wspomnienia z obozów Auschwitz i Sachsenhausen” – wspomnienia ocalałego Aleksandra Kalczyńskiego to najnowsza publikacja Wydawnictwa Muzeum Auschwitz.

Początki funkcjonowania Miejsca Pamięci Auschwitz. 30. numer „Zeszytów Oświęcimskich”

03-08-2022
Sytuacja na terenach byłego obozu Auschwitz w latach 1945-47 oraz początki oprowadzania w Muzeum to główne tematy wydanego właśnie 30. numeru „Zeszytów Oświęcimskich”, publikacji, w której od kilkudziesięciu lat ukazują się opracowania historyków badających różne aspekty działania obozu Auschwitz.

„Auschwitz w świadomości zbiorowej w Polsce i za granicą” – seminarium w Polsce dla izraelskich edukatorów

03-08-2022
Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w dniach 17-28 lipca odbyło się seminarium dla edukatorów z Izraela „Auschwitz w świadomości zbiorowej w Polsce i za granicą”. W tym roku było ono częścią dwuletniego projektu „Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości” realizowanego w ramach Programu “Kultura inspirująca” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego we współpracy z Yad Vashem i Domem Bojowników Getta z Izraela.

Gubernator Generalny Australii David Hurley w Miejscu Pamięci Auschwitz

02-08-2022
Gubernator Generalny Australii David Hurley z żoną Lindą odwiedzili Miejsce Pamięci Auschwitz. Upamiętnili oni ofiary niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady składając wieniec pod Ścianą Śmierci, a także wpisali się do Księgi Pamiątkowej Miejsca Pamięci. Gości powitał dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński.
więcej