Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Nowe laboratorium badawcze Pracowni Konserwatorskich

25-09-2023
25 września w Muzeum Auschwitz otwarto nowe laboratorium badawcze Pracowni Konserwatorskich. Będą tam prowadzone specjalistyczne badania obiektów z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz przechowywanych w Archiwum i Zbiorach Muzeum.

„Żebym zdążył to opowiedzieć” – spotkania z ocalałymi z Auschwitz dla młodzieży. Rejestracja na terminy jesienne.

18-09-2023
Jesienią w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz odbędą się kolejne spotkania z ocalałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Lidia Maksymowicz, Maria Stroińska oraz Zdzisława Włodarczyk.

Sesja edukacyjna online poświęcona historii getta w Theresienstadt - 21 września 2023

13-09-2023
„Czy przetrwamy wystarczająco długo, żeby zobaczyć następny dzień?” to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 21 września 2023 roku. Jest ona organizowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście we współpracy z Památník Terezín. Całość będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski, czeski oraz polski.

Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz": o. Maksymilian Kolbe w Auschwitz - 6 i 13 października

07-09-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się w dwóch alternatywnych terminach: 6 i 13 października 2023 r. i poświęcone będzie losom ojca Maksymiliana Kolbe w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.

Akademia Wolontariusza 2023. Zaproszenie do udziału w projekcie.

05-09-2023
„Akademia Wolontariusza” to projekt Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz skierowany do osób zainteresowanych historią obozu Auschwitz oraz wolontariatem w Archiwum Miejsca Pamięci. Akademia odbywać się będzie w trybie zdalnym w dniach 13 października – 23 listopada. Zajęcia i spotkania prowadzone będą w języku angielskim.
więcej