Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Nowa lekcja internetowa: „Więźniowie z fioletowym trójkątem. Los Świadków Jehowy i Badaczy Pisma Świętego w obozie Auschwitz”

04-07-2024
Więźniom Świadkom Jehowy i Badaczom Pisma Świętego w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz poświęcona jest nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorką jest dr Teresa Wontor-Cichy z Centrum Badań Muzeum. Jest ona dostępna w językach polskim i angielskim.

Laureaci nagrody dla wolontariuszy Miejsca Pamięci: „Gdyby zabrakło dziesięciu…”

02-07-2024
W 77. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz wręczono Nagrodę Dyrektora Muzeum „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Jej laureatami są wyróżniający się wolontariusze, praktykanci, koordynatorzy wolontariatu oraz instytucje wspierające wolontariat w Miejscu Pamięci.

Seminarium MCEAH dla ukraińskich nauczycieli i nauczycielek

28-06-2024
Grupa nauczycieli i nauczycielek z Ukrainy wzięła udział w seminarium w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz, które odbyło się w dniach 24-26 czerwca. Było to pierwsze seminarium dla ukraińskich pedagogów w Muzeum Auschwitz od momentu rozpoczęcia się pełnoskalowej wojny w Ukrainie.

84. rocznica deportacji pierwszych Polaków do KL Auschwitz – Narodowy Dzień Pamięci

14-06-2024
14 czerwca 1940 r. to data uznawana za początek funkcjonowania niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Tego dnia Niemcy deportowali z więzienia w Tarnowie do obozu Auschwitz grupę 728 Polaków. Wśród nich byli żołnierze kampanii wrześniowej, członkowie podziemnych organizacji niepodległościowych, gimnazjaliści i studenci, a także niewielka grupa polskich Żydów. Otrzymali oni numery od 31 do 758.

Konferencja metodyczna: Sinti i Romowie. Wykluczenie – Zagłada – Pamięć | 23-25 sierpnia

13-06-2024
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zaprasza na konferencję metodyczną dla nauczycieli "Sinti i Romowie. Wykluczenie – Zagłada – Pamięć", która odbędzie się w Miejscu Pamięci 23-25 sierpnia.
więcej