Studenci
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście przygotowało szereg propozycji dla studentów uczelni wyższych. W ramach wizyty w Miejscu Pamięci Auschwitz mogą oni skorzystać z różnorodnych form edukacyjnych, takich jak pobyty studyjne oraz rozbudowane seminaria tematyczne z uwzględnieniem zajęć edukacyjnych: wykładów, warsztatów, prezentacji multimedialnych czy prelekcji, prowadzonych przez ekspertów z danej dziedziny. Tematyka seminarium może być dostosowana do zainteresowań studentów oraz profilu uczelni (m.in. seminaria dotyczące architektury zbrodni, medycyny w KL Auschwitz oraz sztuki obozowej).
W ramach przygotowania do wizyty w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz, studenci mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH lekcji internetowych, dotyczących konkretnych zagadnień z historii Auschwitz. Pomocne w tym względzie mogą być także liczne publikacje oraz pozycje wydawnicze Muzeum.
Biblioteka Muzeum dysponuje także wielojęzycznym księgozbiorem, obejmującym ok. 30 tys. woluminów oraz przeszło 2,5 tys. czasopism poświęconych historii II wojny światowej. Studentom w pisaniu prac naukowych i badawczych pomagają także pracownicy Archiwum, Centrum Badań, Projektów Edukacyjnych, Zbiorów.
Muzeum Auschwitz to także miejsce, gdzie można realizować wolontariat i praktyki studenckie. Ta forma współpracy z Muzeum cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza wśród studentów, którzy zdobywają doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów w interesujących ich dziedzinach, m.in. edukacyjnych, konserwatorskich czy wydawniczych. Wolontariuszem można również zostać „zdalnie”, współpracując z Muzeum poprzez kontakt elektroniczny.
Studenci zainteresowani kontynuacją studiów z zakresu tematyki Auschwitz i Holokaustu mogą skorzystać z propozycji współorganizowanych przez Muzeum studiów podyplomowych: „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust” (spółorganizowanych wspólnie z Uniwersytetem SWPS).
Pliki do pobrania



