Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Dojazd do Muzeum

Dojazd do Muzeum
Dojazd do Muzeum

Muzeum położone jest na obrzeżach miasta Oświęcim przy drodze krajowej nr 933. Zwiedzanie rozpoczyna się w byłym obozie Auschwitz I. 

Muzeum znajduje się w odległości ok. 2 km od stacji kolejowej, skąd istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską.

 

W najbliższej okolicy Muzeum znajdują się również przystanki PKS oraz minibusów, dojeżdżających z Krakowa i Katowic. Ponadto w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Oświęcimia znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze: Kraków–Balice i Katowice–Pyrzowice.

Współrzędne GPS: 19.20363 E, 50.0266 N

Autobus Lajkonik do Krakowa

Od 1 lipca autobus do Krakowa będzie odjeżdżał z przystanku "Społem" zlokalizowanym przy ul. Stanisławy Leszczyńskiej, przy wejściu na teren Muzeum.

Więcej informacji (dojazd, pogoda, etc.)

Komunikacja pomiędzy byłymi obozami Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau

Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau znajdują się w odległosci ok. 3,5 km od siebie.

Parkingi dla odwiedzających

Przy obu byłych obozach Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau znajdują się płatne parkingi dla odwiedzających Muzeum. Zwiedzanie rozpoczyna się w byłym obozie Auschwitz I. 

Mapa


Autobus Muzeum

Na miejscu można skorzystać z bezpłatnego autobusu kursującego wahadłowo między byłymi obozami Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Godziny kursowania: od kwietnia do października - co 10 minut, od listopada do marca - co 30 minut.

TAXI

Taksówki są obsługiwane przes firmę HALO TAXI. Znajdują się  na postoju taksówek przed wejściem do Muzeum. Taksówkę można również zamówić pod numerem +48 32 19 194.

Pieszo

Trasę z byłego obozu Auschwitz I do Auschwitz II-Birkeanu można pokać również pieszo, idąc ulicą Stanisławy Leszczyńskiej w kierunku dworca PKP. Przed rondem należy skręcić w lewo na wiadunku, z którego po lewej stronie widać pozostałości po fabrykach, warsztatach, w których w czasie funkcjonowania obozu pracowowali więźniowie. Z wiaduktu można również zobaczyć rampę wyładowczą - Alte Judenrampe, gdzie przyjeżdżały transporty z wieźniami, na której to również przeprowadzano selekcję.