Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Dojazd do Muzeum

Uwaga. Nowe Centrum Obsługi Odwiedzających znajduje się przy ul. Więźniów Oświęcimia 55. Więcej...

 

Muzeum położone jest na obrzeżach miasta Oświęcim, przy drodze wojewódzkiej nr 933. Zwiedzanie rozpoczyna się w byłym obozie Auschwitz I. Centrum Obsługi Odwiedzających znajduje się przy ul. Więźniów Oświęcimia 55. Sugerujemy wjazd na ul. Więźniów Oświęcimia od strony ul. Legionów (DW 933).

Muzeum znajduje się w odległości ok. 1500 m od stacji kolejowej, w której sąsiedztwie znajduje się też wielopoziomowy parking Park & Ride. 

Od kwietnia do października pomiędzy stacją kolejową a głównym wejściem do Muzeum kursuje specjalna linia "M". Dojazd zajmuje pięć minut, a autobus kursuje co 30 minut w godzinach 9-16. Bilety dostępne są w biletomacie.

Bezpośrednio na parking Muzeum przyjeżdżają z Krakowa autobusy firmy Lajkonik (szczegółowy rozkład jazdy). 

W pobliżu Muzeum znajdują się także przystanki PKS oraz minibusów, dojeżdżających z Krakowa i Katowic.

Ponadto w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Oświęcimia znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze: Kraków–Balice i Katowice–Pyrzowice.

Współrzędne GPS: 50.029787, 19.204869

Dla osób przyjeżdżających do Oświęcimia przygotowana została także strona informacji turystycznej: www.it.oswiecim.pl

Więcej informacji (dojazd, pogoda, etc.)

Komunikacja pomiędzy byłymi obozami Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau

Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau znajdują się w odległości ok. 3,5 km od siebie.

Parkingi dla odwiedzających

Przy obu byłych obozach Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau znajdują się płatne parkingi dla odwiedzających Muzeum. Zwiedzanie rozpoczyna się w byłym obozie Auschwitz I. 

 

Autobus Muzeum

Na miejscu można skorzystać z bezpłatnego autobusu kursującego wahadłowo między byłymi obozami Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Godziny kursowania: od kwietnia do października - co 10 minut, od listopada do marca - co 20 minut.

TAXI

Taksówki są obsługiwane przez firmę HALO TAXI. Znajdują się  na postoju taksówek przed wejściem do Muzeum. Taksówkę można również zamówić pod numerem +48 32 19 194.

Pieszo

Trasę z byłego obozu Auschwitz I do Auschwitz II-Birkeanu można pokonać również pieszo, idąc ulicą Więźniów Oświęcimia, Stefana Jaracza, Stanisławy Leszczyńskiej i Męczeństwa Narodów. Dojść można również na starą rampę wyładowczą, tzw. Altejudenrampe, gdzie przyjeżdżały transporty z deportowanymi, na której to również przeprowadzano selekcję Żydów.