Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Biblioteka - katalog online

Biblioteka.
Biblioteka.

Zasoby biblioteki Muzeum liczą ok. 30 tys. woluminów oraz przeszło 2,5 tys. czasopism poświęconych historii II wojny światowej, III Rzeszy, okupacji oraz martyrologii w więzieniach i obozach koncentracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem historii KL Auschwitz. W zasobach biblioteki znajduje się także kilkadziesiąt map.

Księgozbiór

Wielojęzyczny księgozbiór obejmuje przede wszystkim literaturę dokumentalną i opracowania naukowe, ale także literaturę piękną (wspomnienia, powieści, nowele, poezja a nawet dramaty). Biblioteka posiada również zbiór publikacji niemieckich (książki i czasopisma) z okresu III Rzeszy (tzw. „hitleriana”). Są to głównie książki dotyczące spraw politycznych i społecznych Niemiec hitlerowskich.

Korzystanie z biblioteki

Zbiory biblioteki służą pracownikom naukowym Muzeum, historykom z kraju i z zagranicy, studentom, dziennikarzom, nauczycielom, itp. Pracownicy Muzeum mogą wypożyczać zbiory na zewnątrz, natomiast osoby spoza Muzeum mogą skorzystać z zasobów na miejscu w czytelni (6 stanowisk i 2 komputerowe). Biblioteka może również sprowadzić książki z innych bibliotek na zasadzie wypożyczeń międzybibliotecznych.

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku: 7.30-14.30

Katalog elektroniczny biblioteki

Katalog elektroniczny biblioteki dostępny za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

KONTAKT