Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nowa lekcja internetowa: „Kobiety w KL Auschwitz”

22-03-2022
„Kobiety w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa Muzeum. Jest ona dostępna w językach polskim i angielskim. Jej autorkami są: Wanda Witek-Malicka z Centrum Badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Jadwiga Dąbrowska z Biura Informacji o Byłych Więźniach.

Sesja edukacyjna „Byliśmy ludźmi, jak wszyscy inni ludzie na ziemi…” – 7 kwietnia 2022 r.

21-03-2022
Początkom zagłady Żydów, która rozpoczęła się w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz 80 lat temu, poświęcona będzie sesja edukacyjna „Byliśmy ludźmi, jak wszyscy inni ludzie na ziemi…”. Sesja odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. i będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski.

„Ja widziałam rzeczy nieziemskie” – konferencja edukacyjna w 80. rocznicę deportacji kobiet do KL Auschwitz

08-03-2022
W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą deportacji pierwszych kobiet do Auschwitz, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) zaprasza na konferencję edukacyjną poświęconą losowi kobiet w trakcie II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych. Konferencja odbędzie się 24 marca w trybie zdalnym i będzie tłumaczona symultanicznie na angielski, rosyjski, ukraiński oraz na polski język migowy.

Dzięki wolontariuszom powstanie angielskie tłumaczenie krakowskich „Ksiąg Pamięci”

07-03-2022
Uczniowie z International Baccalaureat Diploma Programme z krakowskiej British International School of Cracow podjęli się przetłumaczenia na język angielski „Ksiąg Pamięci” poświęconych transportom Polaków do Auschwitz z Krakowa i innych miejscowości Polski południowej. To aspekt edukacyjny projektu „Wspólna Pamięć” prowadzonego przez Biuro ds. Byłych Więźniów w Archiwum Muzeum.

Стипендії для консерваторів-реставраторів з України

01-03-2022
У цій складній ситуації, коли десятки і сотні тисяч громадян України тікають до Польщі через російську агресію, Фундація Аушвіц-Біркенау у співпраці з Музеєм Аушвіц вирішили запропонувати допомогу.

Nowa lekcja internetowa: „Konserwacja w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau”

28-02-2022
„Konserwacja w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau” to nowa lekcja internetowa Muzeum, która przybliża sposób, w jaki Miejsce Pamięci zachowuje wszystkie autentyczne pozostałości po Auschwitz.