Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Memory 4.0 – edukacyjne narzędzie online dla międzynarodowych grup młodzieży

26-09-2022
Memory 4.0 to zestaw scenariuszy zajęć oraz materiałów edukacyjnych online przygotowany w języku angielskim przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jest on poświęcony losom i prześladowaniom różnych grup deportowanych do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

W hiszpańskim Burgos powstała pierwsza katedra uniwersytecka tworzona we współpracy z Muzeum Auschwitz

23-09-2022
Na Uniwersytecie w Burgos podpisano 22 września akt założycielski Katedry Praw Człowieka i Kultury Demokratycznej utworzonej przez Krajowy Instytut Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii. To pierwsza katedra uniwersytecka na świecie współtworzona w ścisłej współpracy z Muzeum Auschwitz.

Międzynarodowa pomoc i kampania na rzecz zachowania 8 tysięcy bucików należących do dziecięcych ofiar Auschwitz

22-09-2022
Muzeum Auschwitz, Fundacja Auschwitz-Birkenau oraz International March of the Living zawarły porozumienie dotyczące finansowania projektu konserwacji ok. 8 tysięcy bucików dziecięcych, które znajdują się w Zbiorach Miejsca Pamięci. Stanowią one poruszający symbol cierpienia najmłodszych ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

Spotkanie „Wokół historii Auschwitz”: Auschwitz III-Monowitz – 7 października

21-09-2022
7 października zapraszamy na spotkanie w ramach projektu „Wokół historii Auschwitz”, które poświęcone będzie pracy historii trzeciej części kompleksu obozowego Auschwitz: Auschwitz III-Monowitz.

Orkiestry obozowe w KL Auschwitz – sesja edukacyjna – 27 września

20-09-2022
Historii orkiestr w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz poświęcona będzie sesja edukacyjna Muzeum, która rozpocznie się 27 września 2022 r. o godz. 16.00. Będzie ona prowadzona w trybie hybrydowym: stacjonarnie, w siedzibie Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, oraz na platformie zoom.

Akademia Wolontariusza 2022. Zaproszenie do udziału w projekcie online.

06-09-2022
„Akademia Wolontariusza” to nowy projekt Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz skierowany do osób zainteresowanych historią obozu Auschwitz oraz wolontariatem w Archiwum Miejsca Pamięci. Akademia odbywać się będzie w trybie zdalnym w dniach 10 października – 6 listopada. Zajęcia i spotkania prowadzone będą w języku angielskim.