W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
„Muzealna biblioteka cyfrowa. Kolejny krok do udostępniania?” – tak brzmiał temat V Ogólnopolskiej Konferencji Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek Muzealnych, która odbyła się w Muzeum Auschwitz w dniach 28-29 września. Wzięło w niej udział 38 osób z muzeów, archiwów i bibliotek z całej Polski.
Na Targach Książki w Göteborgu, największym wydarzeniu literackim w Skandynawii, Muzeum zaprezentowało niezwykłą trójjęzyczną publikację: „Zeszyt z wierszami z Auschwitz”.
W trakcie wizyty grupy menedżerów firmy Volkswagen w Miejscu Pamięci, rozpoczętej 25 września, w darze dla Muzeum przekazano samochód, który będzie wsparciem dla utrzymania historycznego terenu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.
25 września w Muzeum Auschwitz otwarto nowe laboratorium badawcze Pracowni Konserwatorskich. Będą tam prowadzone specjalistyczne badania obiektów z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz przechowywanych w Archiwum i Zbiorach Muzeum.
Jesienią w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz odbędą się kolejne spotkania z ocalałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Lidia Maksymowicz, Maria Stroińska oraz Zdzisława Włodarczyk.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).