Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nowoczesna infrastruktura od Orange dla Muzeum Auschwitz

14-09-2021
Dzięki wsparciu technologicznemu Orange, Muzeum Auschwitz zyska nowoczesną infrastrukturę zapewniającą szybki i wydajny dostęp do Internetu: 5G/4G, światłowodowy, a także łączność bezprzewodową na terenie całego Miejsca Pamięci Stanie się ono w ten sposób jeszcze bardziej dostępne, także dla tych, którzy nie mogą odwiedzić go osobiście. List intencyjny w tej sprawie podpisali 13 września przedstawiciele Orange Polska oraz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i Fundacji Auschwitz-Birkenau.

„Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz” – podsumowanie konferencji edukacyjnej online

03-09-2021
„Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz” to tytuł konferencji metodycznej dla nauczycieli, która odbyła się 28 i 29 sierpnia w trybie online.

Zaproszenie: „Z Litzmannstadt Ghetto do KL Auschwitz” – sesja edukacyjna 7 października 2021 r.

01-09-2021
„Z Litzmannstadt Ghetto do KL Auschwitz” to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 7 października 2021 r. z okazji 77. rocznicy deportacji Żydów z getta łódzkiego do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

Nowa lekcja internetowa: "Dzieci w KL Auschwitz"

27-08-2021
„Dzieci w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorką jest Helena Kubica.

Ogólnopolski konkurs: „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”

24-08-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”.

II edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”

16-08-2021
1 września w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście rusza II edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, skierowanego do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów.