Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

"Na drodze do Auschwitz zawsze są wykluczenia." Międzynarodowa konferencja edukacyjna o wykluczeniach we współczesnym świecie.

09-07-2021
Wykluczenia we współczesnym świecie były tematem Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej organizowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz.

Sport i sportowcy w KL Auschwitz. Nowa wystawa czasowa w Miejscu Pamięci

06-07-2021
„Sport i sportowcy w KL Auschwitz” to nowa wystawa czasowa w Miejscu Pamięci Auschwitz, która poprzez materiały archiwalne, prace artystyczne oraz oryginalne przedmioty opowiada o historii sportu w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz oraz o losach sportowców deportowanych do obozu.

„Czy to jest człowiek? – Wykluczenia we współczesnym świecie”. Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna. Rejestracja dla słuchaczy.

06-07-2021
Wykluczenia we współczesnym świecie będą tematem Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej organizowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Odbędzie się ona 7-8 lipca 2021 r. i ze względu na pandemię koronawirusa będzie miała wyłącznie formę zdalną.

Laureaci nagrody dla wolontariuszy Miejsca Pamięci: „Gdyby zabrakło dziesięciu…”

02-07-2021
W 74. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, wręczono nagrody „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Wyróżnienia otrzymują nasi wolontariusze oraz przedstawiciele instytucji wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci. Wśród nagrodzonych w 2021 r. są osoby z Polski, Hiszpanii, Japonii, Austrii.

Sesja edukacyjna online poświęcona polskim leśnikom w KL Auschwitz

30-06-2021
Losom leśników deportowanych do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz poświęcona była konferencja online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście dla pracowników Lasów Państwowych, która odbyła się 29 czerwca.

„Jerzego Adama Brandhubera obrazy Auschwitz”

24-06-2021
Muzeum Auschwitz opublikowało książkę autorstwa prof. Andrzeja Linerta, która poświęcona jest Jerzemu Adamowi Brandhuberowi. Zaliczany jest on do grona najbardziej zasłużonych osób, które współtworzyły Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Opracowywał scenariusze wystaw, projektował okładki książek i formował podwaliny działu naukowego oraz archiwum. Przede wszystkim jednak tworzył. Książka ukazuje się w związku z 40. rocznicą jego śmierci.