Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nowa wystawa austriacka w Miejscu Pamięci Auschwitz

04-10-2021
„Tak daleko, tak blisko” - Austria a Auschwitz” to tytuł nowej narodowej wystawy austriackiej otwartej 4 października w bloku 17 na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz I.

Premio Cherasco Storia za upowszechnianie historii dla dyrektora Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz

02-10-2021
Dyrektor Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr M. A. Cywiński odebrał 2 października we Włoszech nagrodę Cherasco Storia za zasługi w upowszechnianiu historii.

16. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau

30-09-2021
28 września w Warszawie odbyło się 16. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, której głównym zadaniem jest finansowanie konserwacji autentycznych pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Laureaci konkursu na nową wystawę polską w Miejscu Pamięci Auschwitz

29-09-2021
Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy, pt. "Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”, która w przyszłości znajdzie się w bloku 15 na terenie byłego obozu Auschwitz I.

„Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości”: nabór dla uczniów polskich szkół ponadpodstawowych

20-09-2021
Ogłaszamy nabór uczestników do polsko-izraelskiego programu „Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości” organizowanego we współpracy Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz z Międzynarodową Szkołą Nauczania o Holokauście w Yad Vashem.

Wydawnictwo Muzeum Auschwitz w wykazie wydawnictw recenzowanych prac naukowych

17-09-2021
Wydawnictwo Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau znalazło się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Wykaz ten został opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.