Aktualności
Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej nowej wystawy polskiej w Miejscu Pamięci
03-01-2022
Słownik biograficzny poświęcony losom polskich sędziów i prokuratorów w czterech obozach koncentracyjnych
29-12-2021
„Polscy sędziowie i prokuratorzy w KL Auschwitz, KL Gross-Rosen, KL Lublin i KL Stutthof” to tytuł opracowania autorstwa Jerzego Dębskiego poświęconego sędziom i prokuratorom, którzy podczas II wojny światowej byli więzieni i w przeważającej większości zginęli w czterech dużych niemieckich obozach koncentracyjnych. Książka została wydana przez Muzeum Auschwitz we współpracy z Sądem Apelacyjnym w Krakowie.
Auschwitz: historia, miejsce i ludzie – angielskojęzyczny podręcznik akademicki
22-12-2021
Angielskojęzyczny podręcznik akademicki „Auschwitz: History, Place and People. An Academic Guide to the Camp Complex” to efekt zakończonego właśnie projektu „Witnessing Auschwitz. Living here” realizowanego przez Fundację Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau, Miejsce Pamięci Auschwitz oraz University of British Columbia z Vancouver.
77. rocznica wyzwolenia Auschwitz - zapowiedź
22-12-2021
27 stycznia 2022 r. obchodzić będziemy 77. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W związku z pandemią koronawirusa w obchodach na terenie Miejsca Pamięci weźmie udział niewielka grupa gości, głównie ocalałych. Wydarzenie będzie w całości transmitowane w Internecie.
Podsumowanie projektu „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II RP w KL Auschwitz”
15-12-2021
Prawie 1900 osób z całej Polski wzięło udział w 2021 r. w projekcje „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II RP w KL Auschwitz” realizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. 11 grudnia na platformie zoom odbyła się konferencja metodyczna podsumowująca projekt. Wzięli w niej udział nauczyciele i nauczycielki, których uczniowie wzięli udział w projekcie.