Aktualności
Ogólnopolski konkurs „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” - zaproszenie do udziału
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”. Jest on skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
Na zgłoszenia szkół chętnych do udziału w konkursie czekamy do 10 listopada 2024 r. pod adresem poczty elektronicznej .
– Do konkursu nauczyciel może zgłosić szkołę, która chciałaby wziąć udział w konkursie. W pierwszym etapie uczniowie szkoły przygotują pracę w jednej z pięciu kategorii: praca fotograficzna, film, projekt graficzny, krótka forma literacka oraz projekt graficzny. Prace te będzie można wykonywać do końca grudnia tego roku. W tym wypadku najlepsze prace będzie wybierać jury stworzone wewnątrz każdej szkoły – powiedziała Justyna Korpak, koordynatorka Konkursu z Projektów Edukacyjnych MCEAH.
Prace wyłonione na etapie szkolnym wezmą następnie udział w części ogólnopolskiej. Zgłoszenia będzie można przesyłać do Muzeum do końca stycznia przyszłego roku. Oceny prac w tym wypadku dokona jury wyłonione przez Muzeum. Finaliści zostaną ogłoszeni w ciągu dwóch kolejnych miesięcy. Nagrody w konkursie zostaną wręczone w Muzeum Auschwitz 14 kwietnia 2025 r.
– Koordynatorów konkursu w szkołach, które zgłoszą chęć udziału, zaprosimy na spotkanie organizacyjne, które będzie się w trybie online na platformie Teams 15 listopada w godzinach 13.30-14.30 – dodał Piotr Supiński z Projektów Edukacyjnych MCEAH.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Muzeum, a część z nich będzie użyta do działań edukacyjnych MCEAH. Laureaci otrzymają też nagrody konkursowe.
Szczegóły można znaleźć w regulaminie konkursu.
Dodatkowych informacji na temat konkursu, jego warunków udzielają:
Justyna Korpak: 33 844 80 05,
Piotr Supiński: 33 844 80 64,
e-mail:
Na plakacie konkursu została wykorzystana grafika utworzona przez Justynę Nawrotkiewicz. Praca otrzymała wyróżnienie w ubiegłorocznej edycji konkursu. „Niech Auschwitz będzie tym złamanym kawałkiem lustra. Niech przypomina, niech ostrzega. I jak wyblakłe już wspomnienie tkwi w pamięci, pokazując skutki słabości ludzkiej siły” – pisała autorka.