W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
Grupa uczniów z Technikum Leśnego im. Stanisława Morawskiego w Brynku odbyła między 14 a 19 listopada wolontariat w Miejscu Pamięci Auschwitz. Pobyt ten miał miejsce w ramach wznowionej współpracy pomiędzy Muzeum i szkołą dotyczącą pielęgnacji terenów zielonych na terenie byłego obozu.
Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie „Memoriał” z Rosji będą współpracować na polach edukacji i kultury pamięci, a także rozwoju badań nad historią związaną przede wszystkim z losem sowieckich jeńców w Auschwitz. Specjalne porozumienie w tej sprawie podpisali dyrektor Muzeum dr Piotr Cywiński oraz dyrektor Memoriału Elena Żemkowa.
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w sesji edukacyjnej poświęconej sportowi i sportowcom w KL Auschwitz, która odbędzie się online, na platformie Zoom, w dniu 25 listopada 2021r.
Ambasador Norwegii w Polsce Anders Eide odwiedził 11 listopada Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Podczas wizyty podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy stroną norweską, Fundacją Auschwitz-Birkenau i Muzeum Auschwitz.
„Ruch oporu w KL Auschwitz” to tytuł nowej wystawy objazdowej przygotowanej przez Muzeum Auschwitz. Opowiada ona o genezie, strukturze i najważniejszych postaciach konspiracji w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz.
27 października, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, odbyło się 11. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau, na którym spotkali się przedstawiciele państw-darczyńców wspierających Kapitał Wieczysty Fundacji.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).