W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
W klasztorze San Salvador w Oña w hiszpańskim regionie Burgos została otwarta czasowa siedziba krajowego Instytutu Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii. Prezentowane są tam trzy wystawy: „Niemiecki Nazistowski Obóz Śmierci Konzentrationslager Auschwitz”, „Oświęcim 1920-1930” oraz „Polska pod okupacją”.
„…Mam jeszcze bardzo dużo do zrobienia...” to tytuł sesji edukacyjnej online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, która odbędzie się 17 czerwca. Jej bohaterem będzie Jerzy Adam Brandhuber – artysta malarz, więzień niemieckiego obozu Auschwitz i jeden z pierwszych pracowników Miejsca Pamięci Auschwitz. W tym roku mija 40 lat od jego śmierci.
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy, pt. "Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.
81. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
Zakończyła się pierwsza edycja międzynarodowego konkursu „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu” organizowanego przez Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau oraz Instytut Auschwitz-Birkenau. Jury wybrało zwycięzców spośród kilkudziesięciu prac nadesłanych z 11 krajów.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).