Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wolontariusze z Technikum Leśnego w Brynku w Miejscu Pamięci

25-11-2021
Grupa uczniów z Technikum Leśnego im. Stanisława Morawskiego w Brynku odbyła między 14 a 19 listopada wolontariat w Miejscu Pamięci Auschwitz. Pobyt ten miał miejsce w ramach wznowionej współpracy pomiędzy Muzeum i szkołą dotyczącą pielęgnacji terenów zielonych na terenie byłego obozu.

Współpraca edukacyjna Muzeum z Międzynarodowym Stowarzyszeniem „Memoriał” z Rosji

16-11-2021
Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie „Memoriał” z Rosji będą współpracować na polach edukacji i kultury pamięci, a także rozwoju badań nad historią związaną przede wszystkim z losem sowieckich jeńców w Auschwitz. Specjalne porozumienie w tej sprawie podpisali dyrektor Muzeum dr Piotr Cywiński oraz dyrektor Memoriału Elena Żemkowa.

Sesja edukacyjna „Sport i sportowcy w KL Auschwitz” - 25 listopada 2021 r.

12-11-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w sesji edukacyjnej poświęconej sportowi i sportowcom w KL Auschwitz, która odbędzie się online, na platformie Zoom, w dniu 25 listopada 2021r.

Norwegia wspiera edukację w Miejscu Pamięci

12-11-2021
Ambasador Norwegii w Polsce Anders Eide odwiedził 11 listopada Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Podczas wizyty podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy stroną norweską, Fundacją Auschwitz-Birkenau i Muzeum Auschwitz.

„Ruch oporu w KL Auschwitz” - nowa wystawa objazdowa przygotowana przez Muzeum Auschwitz

09-11-2021
„Ruch oporu w KL Auschwitz” to tytuł nowej wystawy objazdowej przygotowanej przez Muzeum Auschwitz. Opowiada ona o genezie, strukturze i najważniejszych postaciach konspiracji w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz.

11. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau

02-11-2021
27 października, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, odbyło się 11. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau, na którym spotkali się przedstawiciele państw-darczyńców wspierających Kapitał Wieczysty Fundacji.