Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Pomoc miała twarz kobiety” – podsumowanie konferencji edukacyjnej

01-04-2022
„Pomoc miała twarz kobiety” to tytuł konferencji edukacyjnej zorganizowanej wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wydarzenie, które odbyło się w trybie hybrydowym 31 marca, zgromadziło blisko 200 uczestników.

„To zaszczyt, że możemy być częścią waszej pracy”

28-03-2022
Międzynarodowy Komitet Oświęcimski oraz Volkswagen Group wśród uhonorowanych darczyńców wspierających edukację w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

25-03-2022
Podsumowano Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Nowa lekcja internetowa: „Kobiety w KL Auschwitz”

22-03-2022
„Kobiety w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa Muzeum. Jest ona dostępna w językach polskim i angielskim. Jej autorkami są: Wanda Witek-Malicka z Centrum Badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Jadwiga Dąbrowska z Biura Informacji o Byłych Więźniach.

Sesja edukacyjna „Byliśmy ludźmi, jak wszyscy inni ludzie na ziemi…” – 7 kwietnia 2022 r.

21-03-2022
Początkom zagłady Żydów, która rozpoczęła się w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz 80 lat temu, poświęcona będzie sesja edukacyjna „Byliśmy ludźmi, jak wszyscy inni ludzie na ziemi…”. Sesja odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. i będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski.

„Ja widziałam rzeczy nieziemskie” – konferencja edukacyjna w 80. rocznicę deportacji kobiet do KL Auschwitz

08-03-2022
W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą deportacji pierwszych kobiet do Auschwitz, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) zaprasza na konferencję edukacyjną poświęconą losowi kobiet w trakcie II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych. Konferencja odbędzie się 24 marca w trybie zdalnym i będzie tłumaczona symultanicznie na angielski, rosyjski, ukraiński oraz na polski język migowy.