Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

List otwarty byłych więźniów oraz opiekunów Miejsca Pamięci w sprawie słów pani Barbary Wojnarowskiej-Gautier

03-03-2020
Jako pracownicy, przewodnicy i wolontariusze Muzeum Auschwitz, a także byli więźniowie od lat pozostający w kontakcie z Muzeum, jesteśmy poruszeni, zasmuceni oraz oburzeni wywiadem, jakiego była więźniarka niemieckiego obozu Auschwitz Barbara Wojnarowska-Gautier udzieliła telewizji „wRealu24”.

Nabór na seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” w Czechach i w Polsce

28-02-2020
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium szkoleniowym „Auschwitz – Historia i Symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

Ogólnopolski konkurs „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”

21-02-2020
Międzynarodowe Centrum Edukacji Auschwitz i Holokauście zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ósmej klasy szkoły podstawowej, która odwiedziła Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau, lub została z tym tematem zapoznana na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie, kółku historycznym bądź podczas zwiedzania innego Miejsca Pamięci.

Muzeum Auschwitz docenione przez portugalską dynastię królewską

17-02-2020
Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr Cywiński został odznaczony komandorią Orderu Świętego Sebastiana, a Marianna Ossolińska, szefowa Dyplomacji Pamięci w Muzeum Auschwitz oraz prezes Instytutu Auschwitz-Birkenau – odznaką orderu przyznawaną kobietom.

Zaproszenie na konferencję „Wyzwania edukacji w autentycznym miejscu pamięci. Działalność MCEAH”

13-02-2020
W związku z 15-leciem swojego istnienia Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) zaprasza do udziału w konferencji „Wyzwania edukacji w autentycznym miejscu pamięci. Działalność Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście”, która odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2020 roku w jego nowej siedzibie.

Większa dostępność i łatwiejsza rezerwacja zwiedzania Miejsca Pamięci dzięki imiennym kartom wstępu

05-02-2020
Liczba odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz w styczniu 2020 r. jest o ponad 10 procent większa niż w analogicznym okresie rekordowego pod względem frekwencji 2019 r. To ponad 113 tysięcy odwiedzających. W okresie od kwietnia do października spodziewamy się miesięcznej frekwencji powyżej 200 tysięcy odwiedzających. Dzięki wprowadzonym w tym roku imiennym kartom wstępu dla wszystkich odwiedzających łatwiej będzie dokonać rezerwacji zwiedzania.