Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Apel o wsparcie finansowe Miejsca Pamięci Auschwitz

03-06-2020
Czas pandemii to niezwykle trudny okres dla Miejsca Pamięci Auschwitz, które od 12 marca jest zamknięte dla odwiedzających, a tym samym zostało pozbawione największego źródła finansowania. Dlatego zwracamy się do wszystkich, dla których ważne jest zachowanie pamięci, o pomoc finansową, która pozwoli na kontynuację wielu projektów edukacyjnych, naukowych, wystawienniczych i wydawniczych.

Nabór na przewodników Muzeum Auschwitz najwcześniej w 2021 r.

01-06-2020
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau informuje, że w 2020 r. nie będzie prowadzony nabór kandydatów na przewodników. Informacje dotyczące naboru w 2021 r. podane zostaną na stronie internetowej Muzeum w maju przyszłego roku.

Bezpieczeństwo w czasie pandemii – nowatorska bramka dezynfekcyjna dla odwiedzających stanęła w Muzeum Auschwitz

29-05-2020
Zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym oraz pracownikom Miejsca Pamięci to jedno z najważniejszych zadań w czasie trwającej pandemii COVID-19. Po ponownym otwarciu Muzeum dla odwiedzających, jednym z elementów służących zminimalizowaniu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz innych wirusów i bakterii, które mogą być wniesione np. na ubraniach, będzie specjalna bramka dezynfekcyjna, która stanęła przed wejściem do Muzeum.

Konserwatorzy cały czas odkrywają nowe ślady historii Auschwitz

26-05-2020
Dzięki prowadzonym na terenie Miejsca Pamięci pracom konserwatorskim cały czas odnajdowane są przedmioty - ślady ludzi i ich tragicznych historii w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz.

Możliwość zwiedzania Miejsca Pamięci 30 i 31 maja

21-05-2020
Muzeum Auschwitz zostanie tymczasowo udostępnione odwiedzającym indywidualnym w dniach 30 i 31 maja. Zasady zwiedzania zostały przystosowane do nowych wymogów sanitarnych. Tereny byłego obozu zwiedzać będzie można w godzinach 10-16 bez edukatora, wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji drogą elektroniczną.

Powstaje nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz

15-05-2020
Rozpoczęły się prace przy stworzeniu nowego Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz. W ramach projektu „Zwiększenie dostępu do zasobów kultury poprzez rozbudowę trasy zwiedzania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau o przestrzeń poobozową budynków Schlachthaus i Molkerei oraz przebudowę sali kinowej” XX maja 2020 r. Muzeum przekazało plac pod budowę generalnemu wykonawcy. Prace powinny zakończyć się w połowie 2023 r.