Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Auschwitz – Historia i Symbolika” – seminarium online dla nauczycieli i edukatorów z Ukrainy

16-07-2021
Nauczyciele historii z Ukrainy wzięli udział w dwudniowym seminarium online pt. „Auschwitz – historia i symbolika”, które odbyło się 12 i 13 lipca. Organizatorami wydarzenia było Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście we współpracy z Ukraińskim Instytutem Badań nad Holokaustem „Tkuma”.

"Na drodze do Auschwitz zawsze są wykluczenia." Międzynarodowa konferencja edukacyjna o wykluczeniach we współczesnym świecie.

09-07-2021
Wykluczenia we współczesnym świecie były tematem Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej organizowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz.

Sport i sportowcy w KL Auschwitz. Nowa wystawa czasowa w Miejscu Pamięci

06-07-2021
„Sport i sportowcy w KL Auschwitz” to nowa wystawa czasowa w Miejscu Pamięci Auschwitz, która poprzez materiały archiwalne, prace artystyczne oraz oryginalne przedmioty opowiada o historii sportu w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz oraz o losach sportowców deportowanych do obozu.

„Czy to jest człowiek? – Wykluczenia we współczesnym świecie”. Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna. Rejestracja dla słuchaczy.

06-07-2021
Wykluczenia we współczesnym świecie będą tematem Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej organizowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Odbędzie się ona 7-8 lipca 2021 r. i ze względu na pandemię koronawirusa będzie miała wyłącznie formę zdalną.

Laureaci nagrody dla wolontariuszy Miejsca Pamięci: „Gdyby zabrakło dziesięciu…”

02-07-2021
W 74. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, wręczono nagrody „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Wyróżnienia otrzymują nasi wolontariusze oraz przedstawiciele instytucji wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci. Wśród nagrodzonych w 2021 r. są osoby z Polski, Hiszpanii, Japonii, Austrii.

Sesja edukacyjna online poświęcona polskim leśnikom w KL Auschwitz

30-06-2021
Losom leśników deportowanych do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz poświęcona była konferencja online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście dla pracowników Lasów Państwowych, która odbyła się 29 czerwca.