Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz" – 12 stycznia 2024 r.

08-12-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 12 stycznia 2024 r. i poświęcone będzie filmom o tematyce obozowej.

Nagroda dla technologii zmieniającej świat na lepsze za pracę nad platformą zwiedzania Miejsca Pamięci online

07-12-2023
Izraelska firma AppsFlyer, która razem z Muzeum Auschwitz oraz Fundacją Auschwitz-Birkenau tworzy platformę służącą do zwiedzania Miejsca Pamięci online z przewodnikiem, otrzymała tegoroczną nagrodę Global AWS Partner Award dla partnera roku w dziedzinie wpływu społecznego.

38. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

05-12-2023
W Muzeum Historii Polski w Warszawie 4 grudnia odbyło się 38. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Obradom przewodniczył dr hab. Grzegorz Berendt. W posiedzeniu wziął także udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Miesięcznik Memoria nr 74

30-11-2023
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie.

Pamięć o Auschwitz jako przestroga i zachęta do poszanowania godności każdego człowieka. Seminarium dla Franciszkanów.

20-11-2023
Ponad 100 kleryków franciszkańskich z sześciu wyższych seminariów duchownych wzięło udział w trzydniowym seminarium „Auschwitz – Pamięć i Nadzieja” zorganizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz, Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz Studium Franciszkańskie w Krakowie.

„Ostrzegać przed obojętnością”. Projekt „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska” w zakładach karnych.

17-11-2023
Jak ważne jest uwrażliwienie na brak poszanowania ludzkiej godności, do czego mogą prowadzić słowa pogardy i nienawiści, a także jakie ostrzeżenie płynie dla nas – dzisiejszych świadków zła – z tragicznej historii Auschwitz – to niektóre z pytań, z którym mierzyli się uczestnicy projektu „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”. W jego kolejnej odsłonie 2022/23 wzięło udział ponad 100 osadzonych, a także prawie 700 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej oraz Państwowej Straży Pożarnej.