Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Rozstrzygnięcie XXV międzynarodowego konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

29-03-2023
W Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz 28 marca podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka. Prace laureatów zaprezentowano na plenerowej wystawie przed wejściem do siedziby MCEAH.

„Żebym zdążył to opowiedzieć” – rejestracja na kwietniowe spotkania z ocalałymi z Auschwitz dla młodzieży

28-03-2023
W kwietniu w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz odbędą się kolejne spotkania z calałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Bogdan Bartnikowski oraz Zdzisława Włodarczyk.

Wystawa „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” w Bibliotece Reagana w Kalifornii

23-03-2023
W Bibliotece Prezydenckiej Ronalda Reagana w kalifornijskim Simi Valley otwarto kolejną prezentację wystawy „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko” przygotowanej przez Muzeum oraz hiszpańską firmę Musealia.

„Historie zapisane w przedmiotach” – sesja edukacyjna online, 20 marca 2023 r.

09-03-2023
„Historie zapisane w przedmiotach” to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 20 marca 2023 r. Będzie ona tłumaczona symultanicznie na język angielski.

Ogólnopolski konkurs: „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” - zaproszenie do udziału

07-03-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z całej Polski. Na zgłoszenia do udziału czekamy do 23 kwietnia 2023 r.

Miesięcznik Memoria nr 65

28-02-2023
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie. Nowy numer jest już dostępny, zarówno online, jak i w formacie PDF