Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

"Pozostał po nich tylko ślad… Zagłada Żydów z Zagłębia Dąbrowskiego" - sesja edukacyjna online 30 października 2023 r.

12-10-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w sesji edukacyjnej online "Pozostał po nich tylko ślad… "Zagłada Żydów z Zagłębia Dąbrowskiego, która odbędzie się 30 października na platformie Zoom. Będzie ona tłumaczona symultanicznie na język angielski.

Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz" – 3 listopada 2023 r.

11-10-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 3 listopada 2023 r. i poświęcone będzie tematowi zaprzeczania zbrodni Holokaustu.

Sesja edukacyjna „Rodziny niosące pomoc więźniom KL Auschwitz” - 20 października 2023 r.

09-10-2023
„Rodziny niosące pomoc więźniom KL Auschwitz” to tytuł sesji edukacyjnej, która odbędzie się w trybie hybrydowym 20 października 2023 r. Jej organizatorami są Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Muzealna biblioteka cyfrowa. V Ogólnopolska Konferencja Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek Muzealnych.

03-10-2023
„Muzealna biblioteka cyfrowa. Kolejny krok do udostępniania?” – tak brzmiał temat V Ogólnopolskiej Konferencji Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek Muzealnych, która odbyła się w Muzeum Auschwitz w dniach 28-29 września. Wzięło w niej udział 38 osób z muzeów, archiwów i bibliotek z całej Polski.

"Zeszyt z wierszami z Auschwitz”. Polsko-angielsko-szwedzka publikacja Muzeum zaprezentowana w Szwecji.

02-10-2023
Na Targach Książki w Göteborgu, największym wydarzeniu literackim w Skandynawii, Muzeum zaprezentowało niezwykłą trójjęzyczną publikację: „Zeszyt z wierszami z Auschwitz”.

Wsparcie Volkswagena dla Muzeum

01-10-2023
W trakcie wizyty grupy menedżerów firmy Volkswagen w Miejscu Pamięci, rozpoczętej 25 września, w darze dla Muzeum przekazano samochód, który będzie wsparciem dla utrzymania historycznego terenu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.