Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Miesięcznik Memoria nr 68

31-05-2023
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie. Nowy numer jest już dostępny, zarówno online, jak i w formacie PDF

Posiedzenie Rady Muzeum

31-05-2023
Otwarcie nowego Centrum Obsługi Odwiedzających, a także przygotowania do międzynarodowej konferencji edukacyjnej poświęconej nowym technologiom w nauczaniu o historii Auschwitz, to główne tematy posiedzenia Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które odbyło się w 31 maja.

"The Zone of Interest" - film Jonathana Glazera o komendancie obozu Auschwitz - otrzymał Grand Prix na festiwalu w Cannes

28-05-2023
Film "The Zone of Interest" w reżyserii i ze scenariuszem Jonathana Glazera opowiadający o rodzinnym życiu komendanta obozu Auschwitz otrzymał Grand Prix, a także nagrodę FIPRSCI na 76. festiwalu filmowym w Cannes. Obraz powstawał we współpracy z zespołem Muzeum Auschwitz.

Najnowsza publikacja Bogdana Bartnikowskiego „Powroty do Auschwitz” w edycji włoskojęzycznej na turyńskim Salonie Książki

22-05-2023
Na Międzynarodowym Salonie Książki w Turynie Wydawnictwo Muzeum zaprezentowało włoskojęzyczne wydanie najnowszej publikacji autorstwa ocalałego z Auschwitz Bogdana Bartnikowskiego pt. „Ritorni ad Auschwitz” (Powroty do Auschwitz).

Bayer Leadership Seminar w Muzeum Auschwitz

18-05-2023
Przedstawiciele managerów wyższego szczebla firmy Bayer AG z Niemiec odwiedzili w dniach 8-12 maja Miejsce Pamięci Auschwitz i wzięli udział w pilotażowym seminarium zorganizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz. Zmiana dojazdu i wejścia do Muzeum od 15 czerwca 2023 r.

17-05-2023
Od 15 czerwca odwiedzający Muzeum Auschwitz będą korzystać z nowego Centrum Obsługi Odwiedzających, które znajdować się będzie się przy ul. Więźniów Oświęcimia 55.