Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Laureaci nagrody dla wolontariuszy Miejsca Pamięci: „Gdyby zabrakło dziesięciu…”

02-07-2023
Podczas międzynarodowej konferencji edukacyjnej „Narzędzia z «tu i teraz» w nauczaniu o «wtedy» – nowe technologie w edukacji o Auschwitz i Holokauście” wręczono nagrody „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Otrzymują je wolontariusze oraz przedstawiciele instytucji wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci.

Międzynarodowa konferencja o nowych technologiach w edukacji o historii Auschwitz i Holokaustu

01-07-2023
Nowym technologiom w edukacji o historii Auschwitz i Holokaustu poświęcona była międzynarodowa konferencja, która w dniach 27-29 czerwca odbyła się w Miejscu Pamięci Auschwitz.

Studia podyplomowe „Korzenie totalitaryzmu XX wieku: Auschwitz - Holokaust - Ludobójstwa”

26-06-2023
Uniwersytet SWPS oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz rozpoczynają rekrutację na studia podyplomowe „Korzenie totalitaryzmu XX wieku: Auschwitz - Holokaust - Ludobójstwa”.

18. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau

23-06-2023
20 czerwca w warszawskiej siedzibie Deloitte Polska, wieloletniego darczyńcy korporacyjnego Fundacji, odbyło się 18. Posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau. Misją Fundacji jest zabezpieczanie procesu konserwacji autentycznych pozostałości po niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau i wspieranie działalności edukacyjnej Miejsca Pamięci.

Ostatni etap istnienia tzw. Zigeunerlager w Auschwitz II-Birkenau. 31. Numer „Zeszytów Oświęcimskich”

22-06-2023
Ostatni etap istnienia tzw. Zigeunerlager (obozu dla Romów i Sinti) w Auschwitz II-Birkenau, losy członków Czeskiego Związku „Sokół” w Auschwitz, a także historia „Strefy zakładów zbrojeniowych w KL Auschwitz” to główne tematy 31. numeru „Zeszytów Oświęcimskich”, publikacji, w której od kilkudziesięciu lat ukazują się opracowania historyków badających różne aspekty działania niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

„Auschwitz – pamięć dostępna”. Udogodnienia dla odwiedzających z niepełnosprawnością słuchu.

15-06-2023
Dostosowanie zwiedzania Miejsca Pamięci Auschwitz do potrzeb odbiorców z niepełnosprawnością słuchu, a także zniwelowanie barier towarzyszących organizacji wizyty w Muzeum, to główne założenia projektu „Auschwitz – pamięć dostępna”.