Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Podsumowanie międzynarodowego konkursu „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu”.

17-05-2021
Zakończyła się pierwsza edycja międzynarodowego konkursu „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu” organizowanego przez Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau oraz Instytut Auschwitz-Birkenau. Jury wybrało zwycięzców spośród kilkudziesięciu prac nadesłanych z 11 krajów.

Sesja edukacyjna online poświęcona o. Maksymilianowi Kolbe - 28 maja 2021 r.

11-05-2021
„Świadectwo” to tytuł sesji edukacyjnej poświęconej postaci franciszkanina, o. Maksymiliana Kolbe, który 80 lat temu został osadzony i zamordowany z niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz. Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2021 r. online, na platformie zoom. Całość będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski.

„Tu był mój dom. Wysiedlenia ze strefy Auschwitz”

05-05-2021
„Tu był mój dom. Wysiedlenia ze strefy Auschwitz” to tytuł sesji edukacyjnej zorganizowanej wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne sesja odbyła się 15 kwietnia w trybie online.

Od 7 maja Miejsce Pamięci będzie tymczasowo dostępne dla odwiedzających od piątku do niedzieli

29-04-2021
Od 7 maja Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz tymczasowo będzie otwarte dla odwiedzających od piątku do niedzieli.

Pobyty studyjne online w Miejscu Pamięci Auschwitz

12-04-2021
Z pobytów studyjnych online organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście polscy uczniowie będą mogli korzystać w formie zdalnej. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Pamięć powinna stać się źródłem naszej moralnej odpowiedzialności

09-04-2021
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Zagłady (Yom HaShoah) dyrektor Miejsca Pamięci Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński złożył znicz na końcu rampy kolejowej znajdującej się na terenie Auschwitz II-Birkenau. Upamiętnił w ten sposób wszystkie ofiary niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz wielu innych miejsce zbrodni.