Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wyjątkowy zbiór przepisów kulinarnych i świadectw ocalałych z Auschwitz

14-10-2022
Nowojorska fundacja Auschwitz-Birkenau Memorial Foundation (ABMF) opublikowała wyjątkowy zbiór przepisów i świadectw ocalałych zatytułowany “Honey Cake and Latkes: Recipes from the Old World by the Auschwitz-Birkenau Survivors.” (Ciasto miodowe i placki ziemniaczane – przepisy ze starego świata od ocalałych z Auschwitz-Birkenau).

III edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”: maj - grudzień 2022 r.

13-10-2022
16 maja w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście rusza III edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, skierowanego do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów.

Bezpłatne specjalne lekcje muzealne w Miejscu Pamięci dla uczniów w wieku 12-13 lat

03-10-2022
Od października do grudnia Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz realizuje bezpłatny cykl specjalnych lekcji muzealnych przygotowanych dla uczniów będących w wielu 12-13 lat.

Laureat AJCF Award for Fighting Hatred Arnold Schwarzenegger w Miejscu Pamięci Auschwitz

28-09-2022
Amerykański aktor Arnold Schwarzenegger, laureat specjalnej nagrody za przeciwdziałanie nienawiści przyznaną przez Auschwitz Jewish Center Foundation, odwiedził 28 września Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz.

Memory 4.0 – edukacyjne narzędzie online dla międzynarodowych grup młodzieży

26-09-2022
Memory 4.0 to zestaw scenariuszy zajęć oraz materiałów edukacyjnych online przygotowany w języku angielskim przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jest on poświęcony losom i prześladowaniom różnych grup deportowanych do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

W hiszpańskim Burgos powstała pierwsza katedra uniwersytecka tworzona we współpracy z Muzeum Auschwitz

23-09-2022
Na Uniwersytecie w Burgos podpisano 22 września akt założycielski Katedry Praw Człowieka i Kultury Demokratycznej utworzonej przez Krajowy Instytut Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii. To pierwsza katedra uniwersytecka na świecie współtworzona w ścisłej współpracy z Muzeum Auschwitz.