Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Jakim cudem jeszcze żyję? – nowa publikacja Muzeum Auschwitz, relacja ocalałego z Auschwitz, Sachsenhausen i Buchenwaldu.

12-09-2023
„Jakim cudem jeszcze żyję? Wspomnienia z obozów Auschwitz, Sachsenhausen i Buchenwald” Bogdana Kolasińskiego to najnowsza publikacja Wydawnictwa Muzeum. Jest to niezwykle poruszający zapis wojennej gehenny i ludzkiej tragedii.

Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz": o. Maksymilian Kolbe w Auschwitz - 6 i 13 października

07-09-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się w dwóch alternatywnych terminach: 6 i 13 października 2023 r. i poświęcone będzie losom ojca Maksymiliana Kolbe w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.

Akademia Wolontariusza 2023. Zaproszenie do udziału w projekcie.

05-09-2023
„Akademia Wolontariusza” to projekt Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz skierowany do osób zainteresowanych historią obozu Auschwitz oraz wolontariatem w Archiwum Miejsca Pamięci. Akademia odbywać się będzie w trybie zdalnym w dniach 13 października – 23 listopada. Zajęcia i spotkania prowadzone będą w języku angielskim.

Ludzie – miejsca – przedmioty. Podsumowanie konferencji metodycznej poświęconej filmowi dokumentalnemu w edukacji

01-09-2023
Ponad 100 osób, głównie nauczycielek i nauczycieli z całej Polski, wzięło udział w trzydniowej konferencji metodycznej pt. „Ludzie – miejsca – przedmioty. Film dokumentalny jako narzędzie edukacji o Auschwitz i Holokauście”, która odbyła się w Miejscu Pamięci Auschwitz w dniach 25-27 sierpnia.

Miesięcznik Memoria nr 71

31-08-2023
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie. Nowy numer jest już dostępny, zarówno online, jak i w formacie PDF:

USA wesprze projekt wirtualnego zwiedzania online Miejsca Pamięci

23-08-2023
W okazji 80. rocznicy upamiętniającej wybuch powstania w getcie w Białymstoku, Sekretarz stanu USA Antony Blinken, zapowiedział wsparcie USA dla rozwoju projektu wirtualnego zwiedzania Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau.