Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wystawa poświęcona ocalałej z Auschwitz, pisarce Zofii Posmysz

09-11-2022
W Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oglądać można wystawę poświęconą postaci Zofii Posmysz, ocalałej z Auschwitz, pisarki i scenarzystki, autorki m.in. „Pasażerki” oraz "Wakacji nad Adriatykiem". Zobaczyć można na niej m.in. wykonany w obozie medalik przekazany przez Zofię Posmysz do Zbiorów Miejsca Pamięci.

Grupa europejskich polityków i parlamentarzystów w Miejscu Pamięci

07-11-2022
Grupa europejskich polityków i parlamentarzystów, zorganizowana przez European Jewish Association z siedzibą w Brukseli, odwiedziła 7 listopada Miejsce Pamięci Muzeum Auschwitz.

Spotkanie poświęcone pamięci Zofii Posmysz oraz warsztaty dla uczniów – 8 listopada

26-10-2022
Pamięci Zofii Posmysz, ocalałej z Auschwitz, pisarki i scenarzystki, autorki m.in. „Pasażerki”, poświęcone będzie spotkanie, które 8 listopada odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Tego samego dnia odbędą się także specjalne warsztaty dla uczniów.

„Wokół historii Auschwitz” – zagłada europejskich Romów – 4 listopada

24-10-2022
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 4 listopada 2022 r.

12. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau

19-10-2022
18 października w Miejscu Pamięci Auschwitz odbyło się 12. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau, na którym spotkali się przedstawiciele państw-darczyńców wspierających Kapitał Wieczysty Fundacji. Część członków komitetu obecnych była w trybie online.

Wyjątkowy zbiór przepisów kulinarnych i świadectw ocalałych z Auschwitz

14-10-2022
Nowojorska fundacja Auschwitz-Birkenau Memorial Foundation (ABMF) opublikowała wyjątkowy zbiór przepisów i świadectw ocalałych zatytułowany “Honey Cake and Latkes: Recipes from the Old World by the Auschwitz-Birkenau Survivors.” (Ciasto miodowe i placki ziemniaczane – przepisy ze starego świata od ocalałych z Auschwitz-Birkenau).