Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Romowie – doświadczenie zagłady” - sesja edukacyjna online, 23 lutego 2023

08-02-2023
„Romowie – doświadczenie zagłady” to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 23 lutego 2023 r. Będzie ona tłumaczona symultanicznie na język angielski.

Nowa książka poświęcona strategiom przystosowawczym więźniów Auschwitz

03-02-2023
„Zlagrowani. Strategie przystosowawcze więźniów Auschwitz” to nowa publikacja autorstwa dr Wandy Witek-Malickiej z Centrum Badań Muzeum. Jest to pogłębione studium socjologiczno-psychologiczne, analizujące postawy więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Nabór na dwuetapowe polsko-czeskie seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”

31-01-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

Znowu nadszedł czas koniecznych ludzkich wyborów. 78. rocznica wyzwolenia Auschwitz.

27-01-2023
27 stycznia 18 Ocalałych z Auschwitz i Holokaustu wzięło udział w obchodach upamiętniających 78. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Pamięć jest kluczem do projektowania naszej przyszłości. Sprawozdanie Miejsca Pamięci 2022.

26-01-2023
Ukazało się polsko-angielskie sprawozdanie podsumowujące rok 2022 w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. W swoim wstępie dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński napisał: „Dziś wszyscy widzimy i lepiej pojmujemy, jak bardzo potrzebujemy pamięci, będącej kluczem dla projektowania naszej przyszłości.”

Ponad 100 milionów złotych od Fundacji Auschwitz-Birkenau wsparło już konserwację w Miejscu Pamięci

25-01-2023
Już ponad 100 milionów złotych przekazała do Muzeum Fundacja Auschwitz-Birkenau na prace konserwatorskie służące zachowaniu autentyzmu w Miejscu Pamięci Auschwitz. Istniejąca od 2012 r. Fundacja zarządza Kapitałem Wieczystym, którego wartość przekroczyła już 175 milionów euro.