Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Żebym zdążył to opowiedzieć – spotkania młodzieży ze świadkami Auschwitz

26-04-2022
„Żebym zdążył to opowiedzieć” to nowy projektu Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Jego bohaterami są ocalali z obozu Auschwitz, którzy o swoich wojennych doświadczeniach opowiadają młodym ludziom, przede wszystkim uczniom szkół powiatu oświęcimskiego.

III edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”: maj - grudzień 2022 r.

22-04-2022
16 maja w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście rusza III edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, skierowanego do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów.

„Pomoc miała twarz kobiety” – podsumowanie konferencji edukacyjnej

01-04-2022
„Pomoc miała twarz kobiety” to tytuł konferencji edukacyjnej zorganizowanej wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Wydarzenie, które odbyło się w trybie hybrydowym 31 marca, zgromadziło blisko 200 uczestników.

„To zaszczyt, że możemy być częścią waszej pracy”

28-03-2022
Międzynarodowy Komitet Oświęcimski oraz Volkswagen Group wśród uhonorowanych darczyńców wspierających edukację w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

25-03-2022
Podsumowano Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Nowa lekcja internetowa: „Kobiety w KL Auschwitz”

22-03-2022
„Kobiety w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa Muzeum. Jest ona dostępna w językach polskim i angielskim. Jej autorkami są: Wanda Witek-Malicka z Centrum Badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Jadwiga Dąbrowska z Biura Informacji o Byłych Więźniach.