W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 6 grudnia 2024 r. w siedzibie MCEAH przy ul. Stanisławy Leszczyńskiej 15.
Ukazało się pełne, pięciotomowe wydanie nowego „Kalendarza wydarzeń w KL Auschwitz”. Na 2216 stronach szczegółowo przedstawione zostało funkcjonowanie dzień po dniu niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Ta wyjątkowa publikacja jest efektem kilkunastoletnich wnikliwych badań i analizy dokumentów prowadzonych przez historyków Centrum Badań Muzeum.
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie.
Nowy numer jest już dostępny, zarówno online, jak i do pobrania w formacie PDF.
Prof. Michael Berenbaum został uhonorowany „Światłem Pamięci” – najwyższą nagrodą Miejsca Pamięci Auschwitz. Wyróżnienie wręczył mu 29 października podczas posiedzenia Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński.
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN 29 października 2024 r. odbyło się 40. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Obradom przewodniczył prof. Dariusz Stola.
Jury konkursu na Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich przyznało nagrodę za najlepszy obiekt architektoniczny w kategorii „architektura w przestrzeni dziedzictwa” budynkowi nowego Centrum Obsługi Odwiedzających Muzeum Auschwitz.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).