Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz" – 5 kwietnia 2024 r.

11-03-2024
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 5 kwietnia 2024 r. i poświęcone będzie literaturze wspomnieniowej o obozie. Uczestnicy zobaczą także nową ekspozycję czasową o losach obywateli polskich w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.

Wolontariusze z Technikum Leśnego w Brynku wspomagają ochronę terenów zielonych Muzeum

05-03-2024
Wycinka drzew oraz krzewów zarastających rowy melioracyjne na terenie byłego obozu Auschwitz to główny zakres prac wolontariackich wykonanych przez grupę uczniów z Technikum Leśnego im Stanisława Morawskiego w Brynku.

Miesięcznik Memoria nr 77

29-02-2024
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie.

„Drutami otoczony skrawek świata…” Los obywateli polskich w KL Auschwitz – nowa wystawa czasowa

29-02-2024
Słowa Ocalałego z Auschwitz Tadeusza Borowskiego „Drutami otoczony skrawek świata...” to motto nowej ekspozycji czasowej prezentowanej w bloku 21 na terenie byłego obozu Auschwitz I. Jest ona poświęcona losom Polaków deportowanym do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Los Sinti i Romów w KL Auschwitz – bezpłatne pobyty seminaryjne dla młodzieży

27-02-2024
Z okazji 81. rocznicy utworzenia w Auschwitz II-Birkenau rodzinnego obozu dla Sinti i Romów, tzw. „Zigeunerlager, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście przygotowało program bezpłatnych pobytów seminaryjnych poświęconych losom Romów i Sinti w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.

„Żebym zdążył to opowiedzieć” – spotkania z Ocalałymi z Auschwitz dla młodzieży. Rejestracja na terminy marcowe.

19-02-2024
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza uczniów na spotkania z Ocalałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Zdzisława Włodarczyk oraz Bogdan Bartnikowski.