Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Spotkanie „Wokół historii Auschwitz”: Auschwitz III-Monowitz – 7 października

21-09-2022
7 października zapraszamy na spotkanie w ramach projektu „Wokół historii Auschwitz”, które poświęcone będzie pracy historii trzeciej części kompleksu obozowego Auschwitz: Auschwitz III-Monowitz.

Orkiestry obozowe w KL Auschwitz – sesja edukacyjna – 27 września

20-09-2022
Historii orkiestr w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz poświęcona będzie sesja edukacyjna Muzeum, która rozpocznie się 27 września 2022 r. o godz. 16.00. Będzie ona prowadzona w trybie hybrydowym: stacjonarnie, w siedzibie Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, oraz na platformie zoom.

„Żebym zdążył to opowiedzieć” – spotkania z ocalałymi z Auschwitz dla młodzieży. Rejestracja na terminy jesienne.

09-09-2022
Jesienią w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz odbędą się kolejne spotkania z ocalałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Lidia Maksymowicz, Maria Stroińska oraz Zdzisława Włodarczyk.

Studia podyplomowe „Korzenie totalitaryzmu XX wieku: Auschwitz - Holokaust - Ludobójstwa”

08-09-2022
Uniwersytet SWPS oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz rozpoczynają rekrutację na studia podyplomowe „Korzenie totalitaryzmu XX wieku: Auschwitz - Holokaust - Ludobójstwa”.

Akademia Wolontariusza 2022. Zaproszenie do udziału w projekcie online.

06-09-2022
„Akademia Wolontariusza” to nowy projekt Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz skierowany do osób zainteresowanych historią obozu Auschwitz oraz wolontariatem w Archiwum Miejsca Pamięci. Akademia odbywać się będzie w trybie zdalnym w dniach 10 października – 6 listopada. Zajęcia i spotkania prowadzone będą w języku angielskim.

17. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau

05-09-2022
2 września w Miejscu Pamięci odbyło się 17. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau. Podstawową misją Fundacji jest finansowanie konserwacji autentycznych pozostałości po niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. W ubiegłym roku Fundacja przekazała na prace konserwatorskie w Miejscu Pamięci rekordową sumę ponad 22 milionów złotych.