Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Dyrektor Muzeum Auschwitz wśród 10 najbardziej wpływowych ludzi świata muzeów

16-02-2022
Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński po raz drugi znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych ludzi świata muzeów przygotowanej przez serwis Blooloop. W tym roku został on umieszczony w najważniejszym zestawieniu „The Power 10”.

Międzynarodowy konkurs: „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu.”

14-02-2022
Miejsce Pamięci wraz z Instytutem Auschwitz-Birkenau ogłaszają międzynarodowy konkurs, którego hasło brzmi: „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu”. Na zgłoszenia czekamy do 21 marca.

Sesja edukacyjna „Żołnierze Armii Krajowej więźniami KL Auschwitz” - 24 lutego 2022 r.

04-02-2022
„Żołnierze Armii Krajowej więźniami KL Auschwitz” to tytuł sesji edukacyjnej Muzeum organizowanej z okazji 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Sesja odbędzie się online 24 lutego 2022 r. i będzie symultanicznie tłumaczona na język angielski.

W tym szczególnym miejscu człowiek musi spotkać człowieka. Dokument o przewodnikach Miejsca Pamięci.

03-02-2022
W serwisie YouTube można oglądać film dokumentalny zatytułowany „Why we work at Auschwitz”. Jest on poświęcony edukatorom-przewodnikom, którzy każdego dnia w Miejscu Pamięci opowiadają o historii Auschwitz odwiedzającym z całego świata. Reżyserem obrazu jest Aaron Compton.

Auschwitz Legacy Fellowship. Amerykański program dla nauczycieli szkół średnich we współpracy z Muzeum Auschwitz.

01-02-2022
27 stycznia 2022 r. amerykańska Auschwitz-Birkenau Memorial Foundation (ABMF), wraz ze swoim partnerem instytucjonalnym Miejscem Pamięci i Muzeum Auschwitz oraz czterema partnerami w Stanach Zjednoczonych, zainaugurowała program edukacyjny Auschwitz Legacy Fellowship – roczne stypendia dla nauczycieli szkół średnich z całych Stanów Zjednoczonych.

Refleksja nad naszą własną obojętnością. Obchody 77. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

27-01-2022
Początek zagłady w Auschwitz był głównym motywem 77. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. W związku z pandemią koronawirusa w obchodach na terenie Miejsca Pamięci wzięła udział niewielka grupa gości, przede wszystkim kilkaścioro ocalałych.