W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
Historię życia, nadziei oraz tragedii, jaka rozegrała się w czasie II wojny światowej w Izieu, małej wiosce w górach południowo-wschodniej Francji poznawała podczas seminarium w dniach 15-20 września 2024 r. grupa pracowników oraz przewodników z Muzeum Auschwitz.
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w sesji edukacyjnej Bunt Sonderkommando, która odbędzie się online, na platformie Zoom, w dniu 7 października 2024 r.
Już ponad milion dwieście tysięcy osób odwiedziło w 2024 r. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz, a w tym roku ich liczba może przekroczyć 1,8 miliona. Zainteresowanie wizytą na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady jest bardzo duże, a wielu odwiedzających indywidualnych korzysta z firm mających w swojej ofercie wycieczki do Muzeum. Niestety w tej strefie zdarzają się praktyki nieetyczne i szkodliwe dla odwiedzających. Dlatego przypominamy o ostrożności w korzystaniu z nieautoryzowanych kanałów sprzedaży kart wstępu do Muzeum.
Dr Piotr Setkiewicz, kierownik Centrum Badań Muzeum Auschwitz, został uhonorowany „Światłem Pamięci” – najwyższą nagrodą Miejsca Pamięci Auschwitz. Wyróżnienie wręczył mu dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński.
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się w piątek 11 października 2024 r. w siedzibie MCEAH przy ul. Stanisławy Leszczyńskiej 15.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).