W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
Muzeum podpisało 9 listopada umowę z Generalnym Wykonawcą na realizację projektu nowej stałej wystawy „Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”. Znajdzie się ona w bloku 15 na terenie byłego obozu Auschwitz I.
Aplikacja „Auschwitz – in front of your eyes”, która służyć będzie osobom z całego świata do zwiedzania byłego obozu z przewodnikiem online, była głównym tematem posiedzenia Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, które odbyło się 7 listopada w Oświęcimiu. Obradom przewodniczył dr Tomasz Kranz.
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 1 grudnia 2023 r. i poświęcone literaturze o tematyce obozowej.
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie.
Nowy numer jest już dostępny, zarówno online, jak i do pobrania w formacie PDF.
Nauczyciele i edukatorzy z Francji wzięli udział w nowym seminarium Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, które stanowiło początek długofalowej współpracy pomiędzy Miejscem Pamięci Auschwitz-Birkenau oraz Maison d’Izieu we Francji.
25 października w siedzibie kancelarii Rymarz Zdort Maruta w Warszawie, odbyło się 13. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau, na którym spotkali się przedstawiciele państw-darczyńców wspierających Kapitał Wieczysty Fundacji.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).