Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Sesja edukacyjna „Sport i sportowcy w KL Auschwitz” - 25 listopada 2021 r.

12-11-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w sesji edukacyjnej poświęconej sportowi i sportowcom w KL Auschwitz, która odbędzie się online, na platformie Zoom, w dniu 25 listopada 2021r.

Norwegia wspiera edukację w Miejscu Pamięci

12-11-2021
Ambasador Norwegii w Polsce Anders Eide odwiedził 11 listopada Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Podczas wizyty podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy stroną norweską, Fundacją Auschwitz-Birkenau i Muzeum Auschwitz.

„Ruch oporu w KL Auschwitz” - nowa wystawa objazdowa przygotowana przez Muzeum Auschwitz

09-11-2021
„Ruch oporu w KL Auschwitz” to tytuł nowej wystawy objazdowej przygotowanej przez Muzeum Auschwitz. Opowiada ona o genezie, strukturze i najważniejszych postaciach konspiracji w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz.

11. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau

02-11-2021
27 października, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, odbyło się 11. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau, na którym spotkali się przedstawiciele państw-darczyńców wspierających Kapitał Wieczysty Fundacji.

80. rocznica deportacji jeńców sowieckich do Auschwitz

29-10-2021
Sesja edukacyjna poświęcona losowi sowieckich jeńców wojennych w czasie II wojny światowej - m.in. w obozie Auschwitz, publikacja lekcji internetowa o historii obozu w języku rosyjskim, a także upamiętnienie sowieckich jeńców przy pomniku na terenie byłego obozu Auschwitz - to wydarzenia związane w obchodzoną w październiku 80. rocznicy deportacji jeńców sowieckich do Auschwitz.

Dr Piotr M. A. Cywiński przewodniczącym rady Muzeum - Miejsca Pamięci KL Plaszow

26-10-2021
W Krakowie odbyło się pierwsze posiedzenie rady Muzeum - Miejsca Pamięci KL Plaszow. Przewodniczącym rady został wybrany dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński.