Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Miesięcznik Memoria nr 75

31-12-2023
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie.

„Docierać do ludzi w najbardziej odległych zakątkach świata”. Rusza zwiedzanie online Miejsca Pamięci Auschwitz.

29-12-2023
„Auschwitz in Front of Your Eyes” to aplikacja, za pośrednictwem której miliony osób z całego świata zyskają dostęp do edukacji prowadzonej bezpośrednio z autentycznego Miejsca Pamięci. Służy ona do zwiedzania byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem online. Rezerwacji można już dokonywać w systemie visit.auschwitz.org.

Nowa księgarnia internetowa Muzeum

22-12-2023
Na stronie ksiegarnia.auschwitz.org można już korzystać z nowej księgarni internetowej Muzeum. Oprócz publikacji drukowanych w wielu językach, na stronie dostępne są także ebooki.

Nowa Wystawa Główna Muzeum. Rozpoczęcie prac w blokach 8 i 9 nad ekspozycją o losach więźniów obozu.

19-12-2023
Muzeum Auschwitz podpisało 12 grudnia umowę z firmą Arco System sp. z o.o. na wykonanie części Nowej Wystawy Główniej Muzeum, która znajdzie się w blokach 8 i 9 byłego obozu Auschwitz I.

Wsparcie z Tajpej dla programu stypendialnego dla ukraińskich konserwatorek

18-12-2023
Tajwan przeznaczy 50 tysięcy dolarów na finansowanie realizowanego przez Fundację Auschwitz-Birkenau oraz Muzeum Auschwitz specjalnego programu stypendialnego dla ukraińskich konserwatorek, które zmuszone zostały do emigracji ze swojego kraju.

Spotkanie z cyklu "Wokół historii Auschwitz" – 12 stycznia 2024 r.

08-12-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza mieszkańców Oświęcimia i okolic do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które odbędzie się 12 stycznia 2024 r. i poświęcone będzie filmom o tematyce obozowej.