Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nabór na dwuetapowe polsko-czeskie seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”

31-01-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

Znowu nadszedł czas koniecznych ludzkich wyborów. 78. rocznica wyzwolenia Auschwitz.

27-01-2023
27 stycznia 18 Ocalałych z Auschwitz i Holokaustu wzięło udział w obchodach upamiętniających 78. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Pamięć jest kluczem do projektowania naszej przyszłości. Sprawozdanie Miejsca Pamięci 2022.

26-01-2023
Ukazało się polsko-angielskie sprawozdanie podsumowujące rok 2022 w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. W swoim wstępie dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński napisał: „Dziś wszyscy widzimy i lepiej pojmujemy, jak bardzo potrzebujemy pamięci, będącej kluczem dla projektowania naszej przyszłości.”

Ponad 100 milionów złotych od Fundacji Auschwitz-Birkenau wsparło już konserwację w Miejscu Pamięci

25-01-2023
Już ponad 100 milionów złotych przekazała do Muzeum Fundacja Auschwitz-Birkenau na prace konserwatorskie służące zachowaniu autentyzmu w Miejscu Pamięci Auschwitz. Istniejąca od 2012 r. Fundacja zarządza Kapitałem Wieczystym, którego wartość przekroczyła już 175 milionów euro.

Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

23-01-2023
Zapraszamy do udziału w 25. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka. Jego organizatorami są Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz.

„Auschwitz Bauleitung. Projektowanie obozu śmierci.” Nowa dwujęzyczna publikacja Muzeum.

23-01-2023
„Auschwitz Bauleitung. Projektowanie obozu śmierci” to nowa polsko-angielska publikacja Muzeum, której autorem jest dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński. Przedstawia on wstrząsający obraz obozu jako machiny śmierci zaprojektowanej w najmniejszym szczególe.