Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Żebym zdążył to opowiedzieć” – rejestracja na kwietniowe spotkania z ocalałymi z Auschwitz dla młodzieży

28-03-2023
W kwietniu w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz odbędą się kolejne spotkania z calałymi z niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Jest on przeznaczony dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Gośćmi będą: Bogdan Bartnikowski oraz Zdzisława Włodarczyk.

Wystawa „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” w Bibliotece Reagana w Kalifornii

23-03-2023
W Bibliotece Prezydenckiej Ronalda Reagana w kalifornijskim Simi Valley otwarto kolejną prezentację wystawy „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko” przygotowanej przez Muzeum oraz hiszpańską firmę Musealia.

„Historie zapisane w przedmiotach” – sesja edukacyjna online, 20 marca 2023 r.

09-03-2023
„Historie zapisane w przedmiotach” to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 20 marca 2023 r. Będzie ona tłumaczona symultanicznie na język angielski.

Ogólnopolski konkurs: „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” - zaproszenie do udziału

07-03-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z całej Polski. Na zgłoszenia do udziału czekamy do 23 kwietnia 2023 r.

Miesięcznik Memoria nr 65

28-02-2023
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie. Nowy numer jest już dostępny, zarówno online, jak i w formacie PDF

Spotkanie z cyklu „Wokół historii Auschwitz” - 3 marca 2023 r.

10-02-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wokół historii Auschwitz”, które będzie poświęcone wysiedleniom polskiej i żydowskiej ludności z Oświęcimia i okolicznych miejscowości, a także niemieckich planom dotyczącym miasta.