Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wsparcie Volkswagena dla Miejsca Pamięci

28-04-2023
Podczas wizyty grupy menadżerów firmy Volkswagen w Miejscu Pamięci Auschwitz 24 kwietnia przekazano w darze Muzeum samochód Volkswagen Pritschenwagen. Będzie on wsparciem dla prac konserwatorskich wykonywanych na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz II-Birkenau.

Nabór na pilotażowe seminarium dla niemieckich i polskich nauczycieli

25-04-2023
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz we współpracy z Miejscami Pamięci Buchenwald i Sachsenhausen w Niemczech ogłasza nabór na pilotażowe seminarium „How to Deal with a Difficult Past? – Educational Perspectives on National Socialism, Shoah and the Second World War”.

30. Marsz Żywych

18-04-2023
18 kwietnia na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz odbył się 30. Marsz Żywych. Na jego czele szła grupa ok. 40 Ocalałych z Auschwitz i Holokaustu. W głównej ceremonii wziął udział także prezydent Włoch Sergio Mattarella.

Muzeum rozpoczyna realizację dwuletniego projektu konserwacji bucików dziecięcych należących do ofiar KL Auschwitz

18-04-2023
W Pracowniach Konserwatorskich Muzeum rozpoczął się planowany na dwa lata projekt konserwacji ok. 8 tysięcy bucików dziecięcych, które znajdują się w Zbiorach Miejsca Pamięci. Stanowią one poruszający symbol cierpienia najmłodszych ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

Miesięcznik Memoria nr 66

31-03-2023
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie. Nowy numer jest już dostępny, zarówno online, jak i w formacie PDF: memoria.auschwitz.org/Marzec2023

Rozstrzygnięcie XXV międzynarodowego konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka

29-03-2023
W Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz 28 marca podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka. Prace laureatów zaprezentowano na plenerowej wystawie przed wejściem do siedziby MCEAH.