W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór na seminarium „Judaizm - Dzieje i Kultura Żydów Polskich - Holokaust”. Seminarium przeznaczone jest dla polskich nauczycieli, pedagogów i edukatorów muzealnych.
Ponad 250 uczniów z powiatu wodzisławskiego wzięło udział w projekcie “Szkoła przeciwko nienawiści”, poznając zarówno historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, ale też biorąc udział w warsztatach, które miały pomóc w przygotowaniu młodzieży radzenia sobie z problemem mowy nienawiści w szkole.
W 71. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, wolontariusze oraz przedstawiciele instytucji wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci zostali uhonorowani nagrodami „Gdyby zabrakło dziesięciu…”.
Kulminacyjnym punktem jubileuszowej 10. Międzynarodowej Konferencji o Edukacji o Zagładzie była rozmowa między Avnerem Shalevem, przewodniczącym dyrektoriatu Yad Vashem a dr. Piotrem M. A. Cywińskim, dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, dotycząca przyszłości nauczania o Zagładzie.
15 lat temu w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau otwarto laboratorium konserwatorskie, które dziś jest jedną z najnowocześniejszych tego typu pracowni na świecie.
Młodzież z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu odwiedziła Miejsce Pamięci w ramach projektu praktyk realizowanego wspólnie z Biurem Wolontariatu Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).