Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Kolekcja poruszających rysunków byłego więźnia Jerzego Zielezińskiego w Zbiorach Miejsca Pamięci

03-06-2019
Do Zbiorów Miejsca Pamięci trafił niezwykle bogaty zbiór rysunków autorstwa byłego więźnia Jerzego Zielezińskiego przedstawiających rzeczywistość niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Posiedzenie Rady Muzeum

15-05-2019
Zbliżająca się międzynarodowa konferencja edukacyjna oraz 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz, inwestycje realizowane w Muzeum służące edukacji, obsłudze odwiedzających, konserwacji i bezpieczeństwu, a także rosnąca frekwencja – to najważniejsze z tematów poruszanych na posiedzeniu Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które odbyło się 14 maja 2019 r.

28. Marsz Żywych

03-05-2019
2 maja 2019 roku na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz odbył się 28 Marsz Żywych. Uroczystość ta przypada zawsze w Dniu Pamięci o Ofiarach Zagłady (Jom Ha-Szoa), którego data w kalendarzu gregoriańskim jest ruchoma. W tym roku wzięło w nim udział ok. 10 tysięcy osób z ponad 40 krajów i regionów świata, w tym ponad tysiąc uczniów z polskich szkół.

Nasza odpowiedzialność jest taka sama, jak "nie tak dawno, nie tak daleko". Otwarcie wystawy "Auschwitz" w Nowym Jorku.

01-05-2019
W Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego w Nowym Jorku odbyła się oficjalna inauguracja wystawy „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” przygotowana przez Muzeum Auschwitz i hiszpańską firmę Musealia. To pierwsza prezentacja tej ekspozycji w Stanach Zjednoczonych. Odwiedzający będą mogli ją oglądać od 8 maja 2019 r. do 3 stycznia 2020 r.

Nabór kandydatów na przewodników

26-04-2019
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór kandydatów na przewodników po wystawach i terenach PMA-B we wszystkich językach, poza j. angielskim.

Seminarium we współpracy z akademickim centrum historii mówionej w Woroneżu

23-04-2019
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście już po raz siódmy we współpracy z Akademickim Centrum Historii Mówionej w Woroneżu zorganizowało seminarium dla nauczycieli i edukatorów z Rosji pt. „Auschwitz – historia i symbolika”. W projekcie, który odbył się między 15 a 18 kwietnia 2019 r. wzięły udział 22 osoby z różnych miast Rosji.