Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wizyta Diny Gottliebovej

15-05-1999
Do Muzeum przyjeżdża była więźniarka KL Auschwitz, Dina Gotliebova w towarzystwie córki, adwokata i ekipy TV NBC. Domaga się ona zwrotu wykonanych przez siebie w obozie na zlecenie Mengelego kolorowych akwarel Cyganów.

Poznawanie amerykańskiej polityki edukacyjnej

20-04-1999
Kilkuosobowa delegacja pracowników Muzeum, opracowująca nową wystawę i nowy program działania Muzeum, udaje się w podróż studyjną po Stanach Zjednoczonych.

Konserwacja słupów betonowych

20-04-1999
Na specjalnej konferencji poświęconej problemom konserwacji słupów betonowych obozowego ogrodzenia KL Auschwitz-Birkenau przyjęto za wykładnię, że każdy słup jest indywidualnym obiektem i takie też indywidualne podejście konserwatorskie należy stosować. do poszczególnych słupów, których ogółem jest prawie 3,5 tys.

Polski historyk zaprzecza istnieniu komór gazowych w KL Auschwitz

15-04-1999
Opolski naukowiec Dariusz Ratajczak w książce - wydanej sumptem autora w ilości ok. 250 egz. i rozprowadzanej na terenie Uniwersytetu Opolskiego - pisze, że komory gazowe, w których mordowano ludzi to wymysł adeptów "religii Holocaustu" i że Cyklon B służył wyłącznie dla ochrony Żydów przed niosącymi śmiertelne niebezpieczeństwo wszami.

Niemal 3 mln dolarów na warsztaty konserwatorskie

15-03-1999
Fundacja Laudera (USA) przeznaczy 2,8 mln dolarów na adaptację tzw. Aufnahmegebäude (mieszczącego obecnie m.in. ośrodek przyjmowania zwiedzających) na warsztaty konserwatorskie i magazyny. Pieniądze te zostały wpłacone na jej konto przez rządy Francji, Norwegii, Szwajcarii, Grecji i Rosji.

Bundeswehra w b. KL Auschwitz

15-02-1999
Ponad stu żołnierzy z Brygady Pancernej Bundeswehry odwiedziło Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Żołnierze towarzyszą ministrowi obrony Niemiec Rudolfowi Scharpingowi, który razem z polskim ministrem obrony Januszem Onuszkiewiczem przybył by oddać hołd pomordowanym w KL Auschwitz.