Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Tradycyjna droga krzyżowa w Brzezince w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów

04-11-2003
W niedzielę 9 listopada 2003 r. odbędzie się w Brzezince tradycyjna droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Tadeusza Rakoczego.

Holokaust. Zrozumieć dlaczego. Pierwsza polska książka do nauki historii poświęcona zagładzie Żydów.

29-10-2003
Ukazała się pierwsza w Polsce książka pomocnicza do nauki historii w szkołach ponadpodstawowych, poświęcona zagładzie Żydów podczas II wojny światowej.

VII posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

27-10-2003
W dniach 3-4 listopada 2003 r. w Warszawie odbędzie się kolejne posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. W trakcie spotkania dyrekcja Muzeum Auschwitz-Birkenau zaprezentuje m.in. założenia projektu „Międzynarodowe Centrum Nauczania o Auschwitz i Holocauście”. Ma ono powstać w ramach Muzeum, będąc rozszerzeniem dotychczasowej działalności edukacyjnej jego poszczególnych działów, w tym Centrum Edukacyjnego.

Totalitaryzm – Nazizm – Holocaust. Piąta edycja studiów podyplomowych.

14-10-2003
17 października 2003 r. odbędzie się w Muzeum inauguracja kolejnej edycji studiów podyplomowych „Totalitaryzm – Nazizm – Holocaust”.

Centrum Żydowskie zaprasza

03-10-2003
W roku szkolnym 2003/2004 Centrum Żydowskie organizuje następujące spotkania edukacyjne.

Szkolenie w Izraelu. Współpraca oświęcimskiego Muzeum z instytutem Yad Vashem.

16-09-2003
Grupa 35 Polaków, głównie nauczycieli, duchownych i pracowników miejsc pamięci, wyjechało do Izraela na dwutygodniowe szkolenie na temat historii Żydów ze szczególnym uwzględnieniem Holokaustu. Podczas pobytu w Izraelu uczestnicy szkolenia wysłuchają wykładów naukowców Instytutu Yad Vashem i Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Wezmą udział w serii warsztatów edukacyjnych i będą zwiedzać Jerozolimę, Muzeum Diaspory w Tel Awiwie oraz miejsca związane z historią chrześcijaństwa.