Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Sesja edukacyjna „Niezwykła kolekcja dokumentów” - zaproszenie

12-01-2018
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje w dniu 26 stycznia 2018r. sesję edukacyjną pt. Niezwykła kolekcja dokumentów.

Na nowo zdefiniować postrzeganie świata. Funkcjonariusze śląskiej i małopolskiej Policji w Miejscu Pamięci Auschwitz.

10-01-2018
Do czego może prowadzić droga pogardy i nienawiści, jak wyglądały mechanizmy zniewolenia i eksterminacji w czasie II wojny światowej, jak ważne jest uwrażliwienie na brak poszanowania ludzkiej godności – to najważniejsze pytania, z którymi zmierzyło się ponad 700 funkcjonariuszy polskiej Policji, którzy w 2017 r. wzięli udział w projekcie „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”.

Historia drugiej komory gazowej w Birkenau, tzw. białego domku, w nowej publikacji Muzeum

08-01-2018
„Biały domek. Historia zagłady w bunkrze II” to tytuł najnowszej publikacji Muzeum Auschwitz. Autorami książki są historycy z Centrum Badań w Muzeum Igor Bartosik i Łukasz Martyniak.

2,1 miliona odwiedzających w 2017 r.

03-01-2018
2 miliony 100 tysięcy osób z całego świata odwiedziło w 2017 r. tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i Auschwitz II-Birkenau, nad którymi opiekę sprawuje Muzeum. To o prawie 50 tysięcy więcej niż w roku 2016, kiedy to po raz pierwszy frekwencja w Miejscu Pamięci przekroczyła 2 miliony.

Nowa lekcja internetowa „Zagłada Żydów w KL Auschwitz”

27-12-2017
„Zagłada Żydów w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorem jest kierownik Centrum Badań Muzeum dr Piotr Setkiewicz. Lekcja została opublikowana po polsku, angielsku, niemiecku, francusku i hiszpańsku.

Edukatorzy z Polski w Instytucie Yad Vashem

21-12-2017
Zakończyło się 12-dniowe seminarium dla nauczycieli, edukatorów oraz pracowników miejsc pamięci z Polski, organizowane w Jerozolimie w ramach współpracy pomiędzy Yad Vashem w Jerozolimie a Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.