Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Konferencja "The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites"

04-09-2018
W dniach 10-12 października 2018 r. Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje międzynarodową konferencję edukacyjną "The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites”.

Międzynarodowe Akademie Letnie w języku niemieckim

27-08-2018
W lipcu i sierpniu w Miejscu Pamięci Auschwitz gościli uczestnicy dwóch edycji Międzynarodowych Akademii Letnich prowadzonych w języku niemieckim – pierwszego i drugiego stopnia.

„Ta odpowiedzialność nigdy się nie skończy” – minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas w Miejscu Pamięci Auschwitz

20-08-2018
Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Heiko Maas odwiedził 20 sierpnia Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Gościa powitał Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum kierujący pracami Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, który podczas wizyty przybliżył mu historię obozu oraz opowiadał o współczesnych wyzwaniach Miejsca Pamięci.

77. rocznica śmierci o. Maksymiliana Kolbe

14-08-2018
77 lat temu w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz został zabity franciszkanin, o. Maksymilian Maria Kolbe. W rocznicę tego wydarzenia przy bloku 11, w którym mieściło się obozowe więzienie i w którym zabito zakonnika, odprawiono uroczystą mszę świętą.

Seminarium dla izraelskich edukatorów

10-08-2018
W dniach 8-19 lipca 2018 r. Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau zorganizowało kolejną edycję seminarium „Auschwitz w zbiorowej świadomości w Polsce i na świecie. Rola i znaczenie pamięci Auschwitz-Birkenau dla Żydów i Polaków” skierowanego do izraelskich edukatorów. Wzięło w nim udział 20 osób – przewodników i pracowników instytucji, które zajmują się tematyką Zagłady.

„Auschwitz – historia i symbolika” – seminarium dla ukraińskich nauczycieli i edukatorów

09-08-2018
W dniach 23-26 lipca 2018 r. Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau zorganizowało kolejną edycję seminarium „Auschwitz – historia i symbolika” po raz pierwszy adresowaną do ukraińskich nauczycieli i edukatorów. Wzięły w nim udział 23 osoby z różnych części Ukrainy, które w swoim zawodowym życiu zajmują się rozpowszechnianiem wiedzy o II wojnie światowej ze szczególnym uwzględnieniem Holokaustu.