Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Posiedzenia MRO

Posiedzenie VII: 3-4 listopada 2003 r.

04-11-2003
Podczas VII posiedzenia, Rada debatowała nad projektem Międzynarodowego Centrum Nauczania o Auschwitz i Holokauście, przedstawionego przez dyrekcję Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Projekt ten stanowi doprecyzowanie koncepcji Międzynarodowego Centrum Edukacyjnego, zapisanego w ramach II Etapu Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Rada zdecydowanie poparła projekt przygotowany przez Muzeum, dając wyraz uznania decyzji pozostawienia takiego Centrum w ramach struktur Muzeum....

Posiedzenie VI: 20-21 stycznia 2003 r.

21-01-2003
Międzynarodowa Rada Oświęcimska zebrała się w dniach 20-21 stycznia w Warszawie. Tematem obrad były kwestie związane z b. obozami zagłady i koncentracji, w szczególności Auschwitz-Birkenau, Bełżec i Treblinka. Rada wysłuchała informacji o założeniach II Etapu Rządowego Strategicznego Programu Oświęcimskiego, oraz omówiła realia i perspektywy edukacyjnej misji Muzeum Auschwitz-Birkenau. 

Posiedzenie V: 15-16 kwietnia 2002 r.

16-04-2002
W dniach 15 i 16 kwietnia 2002 r odbyło się w Oświęcimiu V posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej - pod przewodnictwem Profesora Władysława Bartoszewskiego, w obecności wiceministrów: Kultury, Aleksandry Jakubowskiej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji, Andrzeja Barcikowskiego, a także Wicewojewody Małopolskiego, Andrzeja Harężlaka. Pan Andrzej Barcikowski przedstawił kwestie związane z otoczeniem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Rządowym Strategicznym Programem Oświęcimskim.

Posiedzenie IV: 10-11 września 2001 r.

11-09-2001
IV Posiedzenie było poświęcone sprawom bieżącym związanym z byłym obozem Auschwitz-Birkenau, oraz w sposób szczególny byłemu obozowi natychmiastowej zagłady w Bełżcu. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące ustalenia zasad współpracy Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej z Międzynarodową Grupą Ekspertów ds. Strategicznego Oświęcimskiego Programu Rządowego, kierowaną przez Profesora Andrzeja Tomaszewskiego.

Posiedzenie III: 8 maja 2001 r.

08-05-2001
Członkowie Rady złożyli wizytę na terenie byłych obozów w Bełżcu i na Majdanku. III Posiedzenie było poświęcone sprawom bieżącym związanym z byłym obozem Auschwitz-Birkenau, oraz w sposób szczególny byłym obozom w Bełżcu i Majdanku.

Posiedzenie II: 12 października 2000 r.

12-10-2000
Rada pracowała nad kwestiami związanymi ze współżyciem miasta Oświęcim z terenem poobozowym. W szczególności sprawami byłego Żwirowiska, inwestycjami spółki „Maja” oraz zaistnieniem dyskoteki w dawnej Garbarni. Przyjęto wstępne założenia Komisji ds. Edukacji i Informacji. Komisja ta wyraziła zamiar tworzenia płaszczyzny spotkania dla wielu partnerów rządowych, samorządowych i pozarządowych z Polski i zagranicy zajmujących się szeroko rozumianą edukacją o Auschwitz.