Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Starsze klasy szkół podstawowych

Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych zainteresowanych wizytą w Miejscu Pamięci Auschwitz został opracowany specjalny program zwiedzania dostosowany do poziomu emocjonalnego oraz zgodny z podstawą programową nauczania historii starszych klas szkół podstawowych. Ponadto, uczniowie mogą skorzystać z różnorodnych form edukacyjnych przygotowanych przez MCEAH, takich jak: jedno- lub dwudniowe pobyty studyjne z uwzględnieniem zajęć edukacyjnych – warsztatów, prezentacji multimedialnych czy prelekcji. Większość z nich dostępna jest w językach polskim, angielskim, niemieckim.
 
W przypadku starszych klas szkół podstawowych istotne jest merytoryczne i emocjonalne przygotowanie do wizyty w Miejscu Pamięci. Pomocne w tej kwestii może być skorzystanie z lekcji przygotowującej do wizyty na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, która pomoże w znalezieniu odpowiedzi na pojawiające się ważne pytania. Z myślą o wszystkich osobach chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Auschwitz przygotowano zestaw lekcji internetowych.

Muzeum Auschwitz to także miejsce, gdzie uczniowie mogą zaangażować się w działalność Wolontariatu, zdobywając doświadczenie przy realizacji projektów edukacyjnych, konserwatorskich czy wydawniczych.

Nabór na „Akademię dla nauczycieli z Polski” w Muzeum Auschwitz: 10-13 października 2024 r.

06-09-2024
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Muzeum Auschwitz zaprasza nauczycieli do udziału „Akademii dla nauczycieli z Polski”, która odbędzie się w dniach 10-13 października w Oświęcimiu.

„Z powstańczej Warszawy do KL Auschwitz” – pobyty studyjne, sesja edukacyjna oraz spotkania z Ocalałymi dla uczniów

04-09-2024
Bezpłatne pobyty studyjne, sesja edukacyjna, a także spotkania z Ocalałymi z Auschwitz składają się na nowy projekt Międzynarodowego Centrum Edukacji i Auschwitz i Holokauście „Z powstańczej Warszawy do KL Auschwitz”.

Zatrudnienie więźniów KL Auschwitz – nowa lekcja internetowa

03-09-2024
Zagadnieniu zatrudnienia więźniów w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz poświęcona jest nowa lekcja internetowa, którą przygotowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorem jest dr Piotr Setkiewicz, szef Centrum Badań Miejsca Pamięci Auschwitz. Materiał dostępny jest w językach polskim i angielskim.

Los Sinti i Romów w KL Auschwitz – bezpłatne pobyty seminaryjne dla młodzieży

01-09-2024
Z okazji 81. rocznicy utworzenia w Auschwitz II-Birkenau rodzinnego obozu dla Sinti i Romów, tzw. „Zigeunerlager, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście przygotowało program bezpłatnych pobytów studyjnych poświęconych losom Romów i Sinti w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz.

„Sinti i Romowie. Wykluczenie – Zagłada – Pamięć”. Podsumowanie konferencji metodycznej MCEAH i WCIES.

26-08-2024
Niemal 100 nauczycieli i nauczycielek z całej Polski wzięło udział w trzydniowej konferencji metodycznej zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W tym roku – ze względu na 80. rocznicę likwidacji obozu dla Romów i Sinti w Auschwitz II-Birkenau – poświęcona była głównie tematyce tragedii Romów w Auschwitz oraz innych niemieckich nazistowskich obozach.
więcej