Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Seminarium im. Raphaela Lemkina

01-06-2012

W Państwowym Muzeum Auschwitz–Birkenau w Oświęcimiu odbyło się seminarium im. Raphaela Lemkina poświęcone zbrodniom ludobójstwa i im przeciwdziałaniu. Celem seminarium jest uwrażliwianie pracowników rządowych średniego szczebla z całego świata na problem ludobójstwa, w tym na jego polityczne, ekonomiczne i humanitarne konsekwencje.

W zajęciach uczestniczyli głównie przedstawiciele ministerstw spraw zagranicznych z kilkunastu państw, m.in. z Argentyny, Indii, Tajlandii, Gwatemali, Urugwaju, Ugandy i Peru. Uczestnicy zwiedzili tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i wysłuchali wykładów, m.in.: o definicji i historii ludobójstwa, sytuacji politycznej w III Rzeszy w latach 1933-1939 i Holokaustu.

Wśród wykładowców znaleźli się m.in.: James Waller z Keene State College, Tibi Galis, dyrektor wykonawczy Instytutu Auschwitz dla Pokoju i Pojednania (AIPR), Alicja Białecka, kierownik Sekcji Programowej MCEAH oraz dr Piotr Setkiewicz, kierownik Działu Naukowego w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Projekt finansuje AIPR, który jest też jego współorganizatorem wraz z ONZ i MCEAH.

Zobacz również: W Auschwitz o ludobójstwie

W Państwowym Muzeum Auschwitz–Birkenau w Oświęcimiu odbyło się seminarium im. Raphaela Lemkina.
W Państwowym Muzeum...