Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Bezpłatne pobyty studyjne w Miejscu Pamięci dla polskich uczniów

05-02-2024

Od lutego 2024 r. uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych stacjonarnych pobytach studyjnych organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz.

 

– W ubiegłym roku z tej pogłębionej formy edukacji w autentycznym Miejscu Pamięci skorzystało prawie 8 tysięcy uczniów w ponad 200 grupach. Wiemy, że dla wielu nauczycieli to nie tylko element realizacji programu szkolnego i nauka historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, ale też ważna okazja do rozmowy z młodzieżą o znaczeniu pamięci w kształtowaniu naszej współczesnej tożsamości – powiedział dyrektor MCEAH Andrzej Kacorzyk.

– Warsztaty, które proponujemy uczniom służą bowiem dyskusji i refleksji na wiele aktualnych tematów związanych z kształtowaniem postaw oraz naszą wspólną moralną odpowiedzialnością za świat, w którym żyjemy – podkreślił.

Pobyt studyjny obejmuje zwiedzanie ogólne terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, trwające do 3,5 godziny, oraz wybrane warsztaty podsumowujące prowadzone przez zespół edukatorów MCEAH, które trwają 1,5 godziny.

Liczba miejsc jest ograniczona. Na zgłoszenia od nauczycieli i opiekunów grup czekamy do wyczerpania wolnych terminów.

Zapytania dotyczące rezerwacji prosimy kierować drogą mailową, wysyłając wiadomość zawierającą informacje dotyczące terminu wizyty, liczby osób (młodzież wraz z opiekunami) oraz wybranego tematu zajęć edukacyjnych na adres .

Lista dostępnych warsztatów

Po przesłaniu zapytania należy oczekiwać na wiadomość zwrotną z informacją, czy w wybranym terminie pobyt studyjny będzie możliwy.