Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne - bezpłatne pobyty studyjne w Miejscu Pamięci dla polskich uczniów

ps
06-12-2021

Od stycznia 2022 r. uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych stacjonarnych pobytach studyjnych organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 

Bezpłatny pobyt studyjny obejmuje zwiedzanie ogólne terenów byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, trwające do 3,5 godziny, oraz wybrane warsztaty podsumowujące, prowadzone przez zespół edukatorów MCEAH, które trwają 1,5 godziny.

– Zajęcia mają zapoznać z historią niemieckiego nazistowskiego obozu, a także zachęcić do dyskusji o ważnych zagadnieniach związanych z tym tematem oraz przygotować ich do bardziej pogłębionego zwiedzania Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau w przyszłości – powiedziała Adelina Michaldo, kierująca Projektami Edukacyjnymi w MCEAH.

– Proponowane warsztaty podejmują nie tylko tematy historyczne, ale też odnoszą się do niezwykle ważnych zagadnień naszej moralnej odpowiedzialności za świat budowany na podstawie refleksji nad tragedią Auschwitz – dodała Michaldo.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Na zgłoszenia od nauczycieli i opiekunów grup czekamy do wyczerpania wolnych terminów.

W ramach bezpłatnego pobytu studyjnego możliwa jest rezerwacja jednego z warsztatów tematycznych:

– Historia zapisana w przedmiocie
– „Jestem zdrów i czuję się dobrze” - korespondencja więźniarska
– Jednostka wobec rzeczywistości obozowej
– Trauma – życie byłych więźniów po wojnie
– „Przetrwali, by żyć” – świat po Auschwitz
– „Nie bądźcie obojętni!” - przesłanie świadków Auschwitz
– Obywatele polscy w KL Auschwitz
– (NIE)obojętni. Pomoc mieszkańców ziemi oświęcimskiej niesiona więźniom KL Auschwitz

Zapytania dotyczące rezerwacji prosimy kierować drogą mailową, wysyłając wiadomość zawierającą informacje dotyczące terminu wizyty, liczby osób (młodzież + opiekunowie) oraz wybranego tematu zajęć edukacyjnych, na adres: . Po przesłaniu zapytania należy oczekiwać na wiadomość zwrotną z informacją, czy w wybranym terminie bezpłatny pobyt studyjny będzie możliwy.