Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Spotkanie „Wokół historii Auschwitz”: konserwacja w Miejscu Pamięci - 9 września

25-08-2022

9 września zapraszamy na spotkanie w ramach projektu „Wokół historii Auschwitz”, które poświęcone będzie pracy konserwatorów Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau.

„Wokół historii Auschwitz” to projekt edukacyjny adresowany do mieszkańców Oświęcimia i okolic, którzy są zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy na temat dziejów niemieckiego nazistowskiego obozu oraz losów różnych grup deportowanych do Auschwitz.

Spotkanie rozpocznie się o g. 16.30 w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście przy ul. Stanisławy Leszczyńskiej 15.

Program

16.30-17.30

Grupa I: Zachować dla przyszłości - zwiedzanie Pracowni Konserwatorskich

Grupa II: Ślady nazistowskiej przeszłości - zwiedzanie niedostępnych miejsc na terenie byłego obozu Auschwitz I (bloki 2, 3 i 10)

17.30-17.45 | Przerwa

17.45-18.45

Grupa I: Ślady nazistowskiej przeszłości - zwiedzanie niedostępnych miejsc na terenie byłego obozu Auschwitz I (bloki 2, 3 i 10)

Grupa II: Zachować dla przyszłości - zwiedzanie Pracowni Konserwatorskich

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisów można dokonywać poprzez formularz online lub telefonicznie: 33 844 81 21 (w godzinach 8-15) do 6 września 2022 r. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. - NABÓR NA SPOTKANIE ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Anną Stańczyk – koordynatorką projektu w MCEAH: lub 33 844 81 28.

Polecamy także naszą lekcję internetową, która opowiada o tym, w jaki Miejsce Pamięci zachowuje wszystkie autentyczne pozostałości po niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, a także omawia najważniejsze zasady wypracowane i stosowane przez konserwatorów Muzeum.