Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nowa księgarnia internetowa Muzeum

22-12-2023

Na stronie ksiegarnia.auschwitz.org można już korzystać z nowej księgarni internetowej Muzeum. Oprócz publikacji drukowanych w wielu językach, na stronie dostępne są także ebooki.

– Strona została tak przygotowana tak, aby każdy zainteresowany tematyką historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz mógł łatwo i szybko znaleźć wszelkie niezbędne informacje: czy to o nowościach wydawniczych, czy o pozycjach cieszących się największą popularnością wśród czytelników – powiedziała szefowa Wydawnictwa, Jadwiga Pinderska-Lech.

Nowością w księgarni jest możliwość zakupu e-booków. Wśród nich znalazły się te najbardziej popularne, jak wspomnienia Ocalałych, a także opracowania popularnonaukowe oraz książki edukacyjne.

– Miejsce Pamięci nie może być nieme, gdyż wówczas byłoby to zwycięstwem Trzeciej Rzeszy. Naszym najpełniejszym głosem są słowa ofiar. Dziś nasze liczne publikacje, w wielu językach, proponujemy także w formie e-booków. Wierzę, że w ten sposób dotrzemy do wszystkich ludzi, dla których pamięć, nawet najtrudniejsza pamięć, jest najtrwalszym fundamentem powojennego świata – podkreślił dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński.

Wszystkie publikacje są podzielone na dziewięć kategorii dostępnych z głównego menu. To m.in. relacje Ocalałych, opracowania historyczne, albumy, edukacyjna seria Głosy Pamięci, czy też Zeszyty Oświęcimskie, w których publikowane są nowe wyniki badań.

– Naszym priorytetem jest dotarcie do osób zainteresowanych historią obozu Auschwitz na całym świecie. Dlatego główny interfejs funkcjonuje – jak dotychczas – w języku polskim i angielskim, ale tytuły i opisy poszczególnych książek przygotowano w kilkunastu językach. Dzięki temu kupujący z całego świata mogą się zapoznać z wieloma rodzajami naszych publikacji. Oprócz książek w formie drukowanej i ebooków w księgarni można też kupić zestawy fotografii terenów byłego obozu – powiedziała Jadwiga Pinderska-Lech.

W księgarni znajduje się także rubryka „Powiązane”, która pojawia się u dołu przy wybranych pozycjach i sugeruje tematycznie powiązane publikacje, które też mogłyby zainteresować czytelników.

– Nowa księgarnia internetowa jest bardzo wygodna w obsłudze. Proces zakupów jest intuicyjny, bardzo łatwo można wybrać wygodną formę płatności i sposób dostawy, a także śledzić status zamówienia. Mamy nadzieję, że umożliwi ona jeszcze szybsze odnalezienie wartościowych publikacji dotyczących historii Auschwitz – dodała Jadwiga Pinderska-Lech.

Propagowanie wiedzy o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz stanowi jeden z najważniejszych fundamentów zrozumienia zagadnień związanych z kondycją współczesnego człowieka. Analiza procesów, które doprowadziły do jednej z największych tragedii XX wieku, nie byłaby możliwa bez rzetelnych opracowań historycznych oraz bez poruszających głosów Świadków tamtych wydarzeń.

Od ponad 60 lat swojego istnienia Wydawnictwo Muzeum wydało ponad 400 tytułów. To głównie wspomnienia Ocalałych, ale również opracowania naukowe i edukacyjne oraz publikacje socjologiczne i filozoficzne. Większość z nich tłumaczona jest na wiele języków, a najciekawsze z nich dostępne są w ponad 20. Publikacje można nabyć zarówno w księgarni internetowej, jak i na terenie Muzeum.