Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nabór na seminarium w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie

MCEAH
31-07-2018

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór na seminarium „Judaizm - Dzieje i Kultura Żydów Polskich - Holokaust”. Seminarium przeznaczone jest dla polskich nauczycieli, pedagogów i edukatorów muzealnych.

 

Zdjęcia z seminarium w 2017 r.
Zdjęcia z...
Zdjęcia z seminarium w 2017 r.
Zdjęcia z...
Zdjęcia z seminarium w 2017 r.
Zdjęcia z...

Projekt składa się z trzech części:

• Cześć pierwsza to jednodniowe spotkanie studyjne w Muzeum Auschwitz, mające wprowadzić uczestników w tematykę oraz uszczegółowić zakres wiedzy na temat historii i kultury Żydów polskich przed Szoa oraz historii współczesnego państwa Izrael.

• Część druga stanowi dwunastodniowy kurs w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Izraelu. Program obejmuje 120 godzin zajęć w formie wykładów, warsztatów, spotkań ze świadkami historii oraz podróży studyjnych. Obejmują one zagadnienia zawarte w tytule seminarium, metodykę nauczania o Holokauście oraz różne aspekty historii państwa Izrael.

• Część trzecia to jednodniowe spotkanie podsumowujące seminarium. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Auschwitz.

Tegoroczne seminarium w Instytucie Yad Vashem odbędzie się w dniach 25 listopada - 6 grudnia 2018 roku i weźmie w nim udział 18 osób. Całkowity koszt na osobę wyniesie ok. 2100 zł i obejmuje m.in.: koszty biletu lotniczego, tłumaczenia oraz ubezpieczenia. Jednocześnie informujemy, że podobnie jak w latach ubiegłych, Muzeum ubiega się o dofinansowanie projektu ze źródeł zewnętrznych, co może mieć wpływ na obniżenie ostatecznych kosztów.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz dodatkowych informacji związanych z angażowaniem się w edukację oraz realizację projektów nawiązujących do historii i kultury Żydów, Holokaustu i II wojny światowej, najpóźniej do dnia 20 września 2018 roku na adres: katarzyna.odrzywolek@auschwitz.org

Pliki do pobrania